Forse boete ProRail voor overtreding Spoorwegwet

19 september 2008, 11:16
Spoornetbeheerder ProRail moet 876.000 euro aan boetes betalen voor overtreding van de Spoorwegwet. Het gaat om twee boetes van 776.000 en 100.000 euro die zijn opgelegd door de Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa). Dat heeft de NMa donderdag bekendgemaakt.

Het hoogste bedrag is voor de manier waarop ProRail vervoerder Connexxion heeft behandeld bij de verdeling van capaciteit op de Valleilijn (Amersfoort-Ede-Wageningen). Connexxion won in 2007 de aanbesteding om op deze lijn treinvervoer te mogen verzorgen.

De NMa kwam er na onderzoek achter dat ProRail de aanvraag van NS Reizigers (NSR), de andere gegadigde voor de lijn, met voorrang heeft behandeld. Dat was ten nadele van Connexxion, dat zich genoodzaakt zag de aanvraag voor de Valleilijn aan te passen aan de dienstregeling van NSR.

De aanvraag van NS Reizigers was gebaseerd op een eerder project waarbij Connexxion niet was betrokken. Volgens de NMa moeten aanvragen voor spoorcapaciteit op gelijkwaardige wijze worden behandeld en eerlijk worden afgewogen. ,,Doordat ProRail het belang van NSR heeft laten prevaleren, heeft ProRail naar het oordeel van de NMa gehandeld in strijd met het wettelijke gebod van non-discriminatie'', aldus de mededingingsautoriteit.

De boete van 100.000 euro is aan ProRail opgelegd omdat het bedrijf zich niet heeft gehouden aan de termijn waarbinnen een capaciteitsanalyse van een bepaalde spoorlijn moet worden gemaakt. De verdeling tussen NSR en Connexxion op de Valleilijn leidde tot problemen. Als er een dergelijke 'overbelasting' ontstaat moet proRail binnen zes maanden een analyse maken. ProRail overschreed die termijn met twee maanden.

Bron: ANP

Andere nieuwsberichten

Forum Magazine wijdt nummer aan architectuur en de koolstofdioxide-crisis

Gisteren, 14:40

Door atelier PRO ontworpen brede school in Genderen in gebruik genomen

Gisteren, 13:46

MVRDV ontwerpt collectie straatmeubilair voor Escofet

Gisteren, 11:35

Fenix en Light House winnen Dutch Daylight Award 2026

Gisteren, 10:33

Vol stroomnet zet ook bijna voltooide woningbouwprojecten klem

Gisteren, 15:35

Boekholt-O'Sullivan komt met verplicht register voor makelaars

Gisteren, 09:29

Haskoning neemt Nelissen Ingenieursbureau over

1 oktober, 12:15

Liander: tekort bouwgrond laat wachtlijsten energienet oplopen

1 oktober, 11:19

Herinrichting en geschiedenis Grote Markt centraal in nieuw boek

30 september, 4:14

ING: voorlopig geen daling huizenprijzen, ondanks stijgende rente

30 september, 3:09
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap