Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Medewerkers Rijkswaterstaat hebben LEF

10 september 2008, 11:40
Medewerkers van Rijkswaterstaat hebben sinds dinsdag LEF. Dit is een future center waar wordt geprobeerd de mensen van Rijkswaterstaat uit hun normale werkpatroon te halen en effectiever en te laten denken.

In een ruimte van drieduizend vierkante meter worden zintuigen en brein geprikkeld. In een 'energizer' kan er even opnieuw worden opgeladen en in een ruimte met een werkplaatssfeer worden denkers letterlijk en figuurlijk aan het werk gezet.

Het centrum kostte ruim vijf miljoen euro. Cees Plug, directeur van LEF, weet zeker dat LEF gaat renderen. ,,In Nederland lijkt het fileprobleem onoplosbaar. We hebben echt nieuwe inzichten nodig om een oplossing te vinden. Door mensen achter hun bureau weg te halen en even helemaal anders dan anders te laten denken, hopen we tot creatieve ideeën te komen.''

Ton Knoester is een van de mensen die de medewerkers van Rijskwaterstaat begeleidt in het future center. ,,Vaak is er een idee, maar weten we het zelf nog niet. Ik probeer de mensen te faciliteren in hun bewustwordingsproces.”

Volgens Knoester staat het vast dat mensen die in staat zijn een verbinding te maken tussen hun gevoel en hun brein, grotere inzichten hebben en sneller kunnen beslissen. ,,Als je mensen uit een taaie situatie haalt en hun denken en voelen beïnvloedt, kun je een slag slaan in hun werkproces.''

Knoester vindt dat Rijkswaterstaat lef heeft getoond door het centrum te openen. ,,Mensen ontwikkelen zich persoonlijk door op reis te gaan, een cursus te volgen of in therapie te gaan. Rijkswaterstaat haalt deze persoonlijke ontwikkeling voor de medewerkers naar het bedrijf.''

De hoge kosten van LEF wuift Koester weg. ,,Als hier één idee zou ontstaan waar we een paar miljoen kunnen besparen, heeft het LEF zijn waarde ook in financieel opzicht bewezen.”

Bron: ANP

Trefwoorden

lef westraven

Andere nieuwsberichten

Serge Schoemaker creëert loftwoning in Amsterdams grachtenpand

Vandaag, 15:44

Oud-Zaans koopmanshuis met zeldzame behangsels krijgt nieuwe bestemming

Vandaag, 14:29

Julia Vytopil wordt nieuwe directeur Stimuleringsfonds Creatieve Industrie

Vandaag, 11:22

Tien ontwerpteams geselecteerd voor volgende fase Nationaal Slavernijmuseum

Vandaag, 10:14

Kabinet werkt aan komst landelijke grondbank

Vandaag, 13:47

Kabinet voelt zich ondersteund door klimaatadviezen burgerberaad

Vandaag, 12:17

Minder nieuwbouwwoningen in eerste kwartaal dan 2025

29 mei, 11:06

D66 begint in debat over 'IJstad' in Markermeer, anderen kritisch

29 mei, 9:10

Brandweer, provincies en VNG roepen Rijk op bouwregels te herzien

28 mei, 10:57

Belgische architect en filosoof Gideon Boie overleden

27 mei, 12:19
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan