Justitiebunker Osdorp weer in gebruik

19 augustus 2008, 9:48
De extra beveiligde rechtbank in Amsterdam-Osdorp wordt dinsdag na een grondige verbouwing weer in gebruik genomen. De 'bunker' aan de Zuidermolenweg, die elf jaar geleden door justitie in gebruik werd genomen om het proces in hoger beroep tegen drugsbaron Johan V. alias de Hakkelaar ongestoord te kunnen laten verlopen, is enkele maanden dicht geweest.

De renovatie is volgens schema verlopen. Dinsdag wordt het proces in hoger beroep tegen Samir A. en enkele medeverdachten in de bunker voortgezet.

Het zwaarbewaakte gebouw, dat één zittingszaal heeft, heeft een algehele opknapbeurt gekregen en is uitgerust met de nieuwste technische snufjes. Voorheen loze gedeelten van het gebouw hebben een aangepaste bestemming gekregen.

De zittingszaal is voorzien van een nieuwe, vaste getuigencabine, waarin bedreigde getuigen tijdens hun verhoor plaats kunnen nemen. Vóór de verbouwing moest voor dergelijke verhoren geïmproviseerd worden met schermen en losse cabines.

Ook het cellenblok in de catacomben van het gebouw is gemoderniseerd en uitgebreid. In de bunker worden dikwijls zaken behandeld waarbij meerdere verdachten betrokken zijn. In het recente verleden waren dat onder meer Willem Holleeder en een groep medeverdachten, de Limburgse Hells Angels (Nomads) en de Hofstadgroep.

Rechtbanken en gerechtshoven uit het hele land maken gebruik van de bunker, zodra een zitting met maximale beveiliging moet worden gehouden.

Het gebouw in Amsterdam-Osdorp was de eerste extra beveiligde gerechtslocatie in Nederland. Nadien kreeg ook Rotterdam een extra beveiligde rechtszaal. In de toekomst zal Kamp Zeist over de faciliteiten voor zittingen met verhoogd veiligheidsrisico beschikken.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Huib Koman herbouwt afgebrand recreatiehuisje op landgoed

1 uur geleden

The Urban Woods is een 'levend laboratorium' voor nog duurzamer bouwen

Gisteren, 14:57

Combinatie met M3H en NRL wint tender voor woontorens Apeldoorn

Gisteren, 10:12

Nog drie dagen om jouw stem uit te brengen voor de Architect van het Jaar 2026!

Gisteren, 08:45

Van Gogh Museum kan gaan renoveren na oplossing geschil financiering

1 uur geleden

BAM koopt bouwbedrijf in ondergrondse infrastructuur A.Hak

Vandaag, 10:05

Verplichte warmtepomp moet betaalbaar zijn, belooft minister

Gisteren, 13:08

Experts: laat de natuur meewerken aan klimaatbestendig Nederland

Gisteren, 11:01

INBO benoemt Frank Zewald tot associate

6 oktober, 12:23

123 miljoen euro voor natuurherstel in Brainport-regio

6 oktober, 11:06
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap