Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Strenge voorwaarden Kamer aan milieuzone Amsterdam

26 juni 2008, 12:08
Amsterdam krijgt alleen tegen zeer strikte voorwaarden toegang tot gegevens van de Dienst Wegverkeer (RDW) die de stad nodig heeft om een milieuzone voor personenauto's in te voeren. De Tweede Kamer nam woensdag met 73 stemmen voor en 59 stemmen tegen een motie van CDA'er Ger Koopmans aan.

De gemeenteraad van Amsterdam praat donderdag over het in politiek Den Haag zeer omstreden plan van de coalitiepartijen PvdA en GroenLinks om zeer vervuilende auto's uit de binnenstad te weren.

,,De deur is dicht. Het slot zit erop en de sleutel is in handen gegeven van de minister van Verkeer en Waterstaat'', concludeerde Koopmans. Eurlings zelf zei dat hij ,,erg content'' was over de steun van de Kamer.

Amsterdam wil vanaf eind volgend jaar extra vervuilende personenauto's uit de binnenstad weren, op basis van milieukenmerken. Daarvoor zijn RDW-gegevens nodig.

Volgens Eurlings is zo'n milieuzone echter niet nodig. Er zijn volgens hem tal van andere maatregelen voorhanden, zoals 'vergroeningsmaatregelen' en een sloopregeling die in de maak is, om de luchtkwaliteit te verbeteren.

Een milieuzone noemt hij een draconische maatregel waar hij een draconische maatregel tegenover stelt door de RDW-informatie alleen onder strenge voorwaarden ter beschikking te stellen. Hij vertrouwt er echter op dat Amsterdam niet zo ver gaat, benadrukte Eurlings, erkennend dat het de bevoegdheid van de gemeente is om een zone in te voeren.

Maar mocht de zone wel nodig zijn, dan alleen volgens een landelijk systeem, staat ook in de motie. ,,Als elke gemeente haar eigen grenzen stelt, wordt het een ratjetoe en weet de automobilist niet meer waar hij aan toe is”, stelt Eurlings.

De motie heeft nog een extra voorwaarde; dat de aanpak niet nadelig mag zijn voor lagere inkomens. De plannen van Amsterdam zouden duizenden mensen die een vuile auto rijden op kosten kunnen jagen terwijl dat volgens Eurlings mensen met een kleine beurs zijn.

Eens
,,Met die voorwaarden zijn wij het eens”, zei de Amsterdamse wethouder Tjeerd Herrema (verkeer) in een reactie op de motie. De gemeente was al van plan in de zomer van 2009 nog eens te kijken of de milieuzone wel nodig is door te meten of de luchtkwaliteit niet is verbeterd door andere maatregelen. Ook heeft het stadsbestuur al plannen om lage inkomens te compenseren.

Verder zei hij het een goed idee te vinden om met een landelijke aanpak te komen. ,,Ik denk dat het beter is samen te werken om de luchtkwaliteit te verbeteren dan elkaar in een houdgreep te houden.”

Het hoeft volgens hem niet lang te duren om met zo'n nationale regeling te komen.

Herrema gaat er dan ook van uit dat als de gemeenteraad akkoord gaat, hij de milieuzone nog steeds zou kunnen invoeren.

Bron: ANP, foto: Gemeente Amsterdam

Andere nieuwsberichten

Dok architecten richt kantoorverdieping van het Scheepvaartmuseum opnieuw in

Gisteren, 14:42

De Playlist: Catherine Visser, Daan Bakker en Fransje Hooimeijer zijn een kamerensemble

Gisteren, 12:15

Carbon Stories organiseert debat over Shift Embassy

24 juli, 3:59

Kindcentrum van Spring architecten is een paviljoen in het groen

24 juli, 2:44

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

24 juli, 9:31

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

23 juli, 1:25

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

23 juli, 11:51

Hitlers geboortehuis in Oostenrijk gaat open als politiebureau

22 juli, 2:28

DNB: beter investeringsklimaat nodig voor bouw huurwoningen

22 juli, 9:20
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap