Arnhem kapt gesprekken over station af

30 mei 2008, 12:03
De bouw van het nieuwe Arnhemse station loopt zeker een half jaar vertraging op. Gesprekken met een Duitse aannemer over de bouw van het station zijn afgebroken, omdat er een onoverbrugbaar verschil was tussen het beschikbare budget en de prijs van de aannemer, meldden de gemeente Arnhem en spoorbedrijf ProRail donderdag.

De Duitse aannemer was het enige bouwbedrijf dat nog in de race was voor de bouw van het station. Arnhem en ProRail gaan nu weer gesprekken aan met vijf bouwbedrijven die eerder tijdens de aanbesteding afvielen.

Volgens de Arnhemse wethouder Sander van Bodegraven, verantwoordelijk voor het project, was de prijs die de Duitse aannemer vroeg ,,niet reëel''. Hoe groot het verschil precies was, is niet bekendgemaakt.

Architect Ben van Berkel (UNStudio) tekende voor het ontwerp van het station, dat onderdeel is van het grootscheepse vernieuwingsproject Arnhem Centraal. Door 'optimalisering' van het ontwerp willen de partijen kijken of het bouwproject ook goedkoper kan worden uitgevoerd.

De gemeente en ProRail zeggen zich bewust te zijn van de stijgende prijzen van bouwmaterialen als glas en staal. De twee gaan daarom ook op zoek naar extra geld om de nieuwbouw te realiseren.

De opening van het nieuwe station stond aanvankelijk gepland voor volgend jaar, maar dat werd door eerdere tegenvallers al uitgesteld tot 2010. ,,Uitermate vervelend voor de reizigers'', noemt René Buvelot, projectleider namens ProRail, de nieuwe vertraging.

Treinpassagiers moeten nu nog langer gebruikmaken van een noodstation. Al sinds de opening daarvan in 2006 regent het klachten over de slechte bereikbaarheid en de vele trappen. Ook ondernemers in de omgeving klagen steen en been over de bouwput die omgeving van het Arnhemse station al jarenlang is.

Het oude stationsgebouw is al vorig jaar gesloopt. Dat was nodig om de aanleg van een tunnel onder het spoor mogelijk te maken.

De gemeente en ProRail zeggen zich bewust te zijn van hun ongunstige onderhandelingspositie ten opzichte van de vijf aannemers met wie zij nu de gesprekken aangaan. De twee sluiten niet uit dat zij uiteindelijk met meerdere bouwbedrijven in zee gaan.

De vernieuwing van het Arnhemse station geldt als een sleutelproject van de rijksoverheid. Per dag maken 37.000 reizigers gebruik van het station.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Tentoonstelling Junk Space bij Museum MORE belicht openbare ruimte

Gisteren, 14:15

Powerhouse Company en DELVA geven mobiliteitshub Buurtschap Crailo vorm van entreepaviljoen

Gisteren, 09:00

Groen licht voor renovatie van Museum Boijmans Van Beuningen

15 oktober, 4:40

Omgevingsvergunning verleend voor verticale buurt MARK in Leidsche Rijn Centrum

15 oktober, 3:45

Een derde aangevraagde stroom komt van datacenters

15 oktober, 5:30

Thom Zijlstra treedt toe tot directie Arons en Gelauff architecten

15 oktober, 12:29

Aantal mogelijke grote bouwlocaties in Zuid-Holland uitgebreid

15 oktober, 9:49

Expertisecentrum ondersteunt gemeenten bij realiseren woonruimte

14 oktober, 2:31

Rijk en provincies leggen honderd miljoen klaar voor natuurbeheer

14 oktober, 9:33

RLi: handhaving moeilijker onder nieuwe Omgevingswet

13 oktober, 1:14
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap