Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Kerncentrale mogelijk zaak van ‘nationaal belang’

15 mei 2008, 11:47
Een nieuwe kerncentrale is nu nog taboe, maar wordt onder het volgende kabinet mogelijk een project van 'nationaal belang'. Het voorbereidende werk daarvoor is al gedaan in een wetsvoorstel van minister Van der Hoeven van Economische Zaken.

Dit blijkt uit antwoorden van de bewindsvrouw op Kamervragen over de zogeheten rijkscoördinatieregeling. Van der Hoeven wil hiermee de procedures versnellen voor energie-infrastructuurprojecten die van nationaal belang zijn. Hoewel het voorstel de transformatie naar een 'duurzame energiehuishouding' moet bevorderen, wordt kernenergie nadrukkelijk niet uitgesloten.

'Daarmee is overigens niet gezegd dat er een kerncentrale gebouwd zal worden, maar alleen dat, als daartoe een voornemen is, daarover wordt besloten met toepassing van de rijkscoördinatieregeling,' aldus de minister. Zij benadrukt daarbij dat toepassing van de regeling de inhoudelijke eisen voor het bouwen van een nieuwe centrale 'geheel onverlet laat'.

Van der Hoeven heeft al vaker aangegeven dat ze de deur naar kernenergie niet helemaal wil dichtgooien. VROM-minister Cramer vindt dat een discussie over het onderwerp de ambities op het gebied van duurzame energie ‘blokkeert’, maar de EZ-bewindsvrouw zei eerder dat ook gekeken moet worden naar de leveringszekerheid. ‘Als je kernenergie helemaal uitsluit, zet je jezelf voor problemen’.

De rijkscoördinatieregeling is een instrument uit de nieuwe Wet op de ruimtelijke ordening (Wro), die op 1 juli van dit jaar ingaat. Net als bij de huidige rijksprojectenprocedure dient de regeling om procedures te bekorten door de coördinatie van een project bij het Rijk te leggen. Decentrale bestemmingsplannen kunnen op die manier worden overruled en burgers hebben minder mogelijkheden en momenten om bezwaar aan te tekenen.

Een mogelijkheid van de nieuwe regeling is dat een categorie projecten aangewezen kan worden waarop de regeling van toepassing is. Van der Hoeven wil dit bijvoorbeeld doen voor grote windmolenparken, biomassacentrales, en dus ook kerncentrales. De opslag van gas en CO2 ziet de minister eveneens als projecten die voor de snellere besluitvorming in aanmerking komen.

Bron: Staatscourant

Andere nieuwsberichten

Kantoorgebouwen uit jaren ‘70 rond binnentuin in Brussel door B2Ai grondig vernieuwd

10 minuten geleden

cepezedinterieur vernieuwd interieur van Amsterdams bedrijfsverzamelgebouw

53 minuten geleden

Nieuw Echtenstein van LEVS vijzelt kwaliteit vergeten restruimte op

Gisteren, 13:43

De Playlist: Francine van den Berg wil een all female punkband oprichten

3 augustus, 9:15

Rijkswaterstaat spreekt van uitzonderlijke situatie door droogte

Gisteren, 17:45

VMN media neemt Vastgoedjournaal over

Gisteren, 10:05

Rijn bij Lobith staat op laagste peil ooit gemeten

31 juli, 4:45

Proef met laadplekken waar ook brandstofauto's mogen parkeren

29 juli, 10:34

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

24 juli, 9:31
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap