Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Rondleiding ‘Rietveld en tijdgenoten’

16 juli 2003, 8:12
Architectuurcentrum Aorta Utrecht organiseert op zondag 3 augustus a.s. om 13.30 uur een rondleiding rondom het Wilhelminapark in Utrecht. Deze wandeling voert, onder leiding van gids Sara Zondergeld, langs gebouwen ontworpen door Gerrit Rietveld, zoals het Rietveld-Schröderhuis (1924), de gerenoveerde woningen aan de Erasmuslaan en de chauffeurswoning (1927). Daarnaast wordt aandacht besteed aan projecten van tijdgenoten zoals de eigen woning van S. van Ravesteijn en het paviljoen in het Wilhelminapark (waar Jon Sistermans het restaurant naar een nieuw culinair hoogtepunt probeert te voeren). Dit gebouw wordt wel met de Amsterdamse School stijl aangeduid, maar heeft ook een zeer landelijk romantisch voorkomen. Rondom het park zijn een aantal andere voorbeelden te vinden van de Amsterdamse School, zoals de woningen aan de Frans Halsstraat. Verderop aan de rand van het Wilhelminapark staat een rijtje zeer recente en moderne villa’s, waaronder het Dubbelhuis (MVRDV/Mastenbroek). Een vergelijking tussen het paviljoentje, de moderne villa’s en de gebouwen van Rietveld maakt eens te meer duidelijk dat Rietveld zijn tijd ver vooruit was.

Aanvang : 13.30 uur Duur: ca. 1,5 uur Vertrek: vanaf het Rietveld-Schröderhuis, Prins Hendriklaan 50 a Kosten: € 7,50 per persoon (€ 6,25 voor U-pas houders en Vrienden van Aorta)
Inschrijving en informatie: Van tevoren reserveren is noodzakelijk. U kunt zich per e-mail opgeven (tours@aorta.nu), maar ook telefonisch of aan de balie. Reserveren is mogelijk tot en met zaterdag 17 augustus a.s. Architectuurcentrum Aorta is geopend van woensdag t/m vrijdag van 12.00 - 17.00 uur en op zaterdag van 13.00 - 17.00 uur. Achter de Dom 14 Utrecht, tel. (030) 2321686.

Bron: aorta

Trefwoorden

augustus

Andere nieuwsberichten

Carbon Stories organiseert debat over Shift Embassy

24 juli, 3:59

Kindcentrum van Spring architecten is een paviljoen in het groen

24 juli, 2:44

LEVS verdicht Utrechtse wijk Ondiep met nieuwe woongebouwen

24 juli, 10:54

Gemeente Rotterdam zoekt architectenbureaus die project willen laten doorrekenen met CO2-rekenmethode

23 juli, 3:35

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

24 juli, 9:31

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

23 juli, 1:25

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

23 juli, 11:51

Hitlers geboortehuis in Oostenrijk gaat open als politiebureau

22 juli, 2:28

DNB: beter investeringsklimaat nodig voor bouw huurwoningen

22 juli, 9:20
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap