Ecologisch plan Markermeer-IJmeer kost 500 miljoen

17 april 2008, 9:26
Om de ecologie van het Markermeer en IJmeer te verbeteren is een bedrag van 500 miljoen euro nodig. Dat staat in het ontwikkelingsperspectief Markermeer-IJmeer, dat de provincies Flevoland en Noord-Holland donderdag in Lelystad hebben aangeboden aan staatssecretaris Tineke Huizinga (Verkeer en Waterstaat).

Het kabinet vroeg de twee provincies in 2006 met een advies te komen voor de toekomst van het Markermeer en IJmeer. Dit verzoek kwam nadat het kabinet had besloten om het Markermeer definitief niet in te polderen. In het advies zou verbetering van de ecologie centraal moeten staan.

De natuur in het gebied staat namelijk onder druk. Vogels en vissen hebben het moeilijk, vermoedelijk mede door de verandering van het klimaat. In het ontwikkelingsperspectief staat dat er maatregelen moeten worden genomen.

Zo pleiten de provincies voor de aanleg van landwaterzones, bijvoorbeeld in de vorm van een groot moeras. Ook moet er golfluw en helder water komen langs delen van de Noord-Hollandse kust. Versterking van de ecologie moet de bouw van nieuwe woningen en nieuwe watersportrecreatie in het gebied mogelijk maken. Zo heeft de gemeente Almere plannen om 25.000 woningen te bouwen in het IJmeer.

De plannen voor het Markermeer en IJmeer hangen nauw samen met die bouwplannen en met het plan om het openbaar vervoer tussen Schiphol, Amsterdam, Almere en Lelystad te verbeteren. Het kabinet moet in 2009 een besluit nemen over die drie projecten.

Positief
De milieuorganisaties zijn in het algemeen positief over het plan van de provincies. De milieufederaties van Flevoland, Noord-Holland en Utrecht, het milieucentrum in Amsterdam, de stichting verantwoord beheer IJsselmeer, Natuurmonumenten en Staatsbosbeheer hebben nog wel een aantal zorgen voor de toekomst. Zo wijzen ze erop dat de benodige half miljard euro nog niet is vrijgemaakt en gereserveerd.

De milieuclubs vinden het verder belangrijk dat het plan wordt afgestemd op de ontwikkeling van de rest van het IJsselmeer. Ook vrezen ze de uitkomsten van andere, nog lopende studies over de al dan niet buitendijkse uitbreiding van Almere en de bijbehorende infrastructuur. Zo bestaan er plannen voor een nieuwe brugverbinding en snelweg tussen Almere en Amsterdam door het IJmeer.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Voormalig pand Sociale Zaken Den Haag nog niet afgebroken

1 uur geleden

Geurst & Schulze realiseert nieuw ensemble woongebouwen op plek Boerhaavecomplex

2 uur geleden

Tijdelijk onderkomen voor Friese 'mienskip' van materialen uit de regio

Gisteren, 11:39

Nieuw hoofdkwartier Scouting Nederland in gebruik genomen

Gisteren, 10:42

Bijna 6.300 nieuwbouwwoningen definitief na voorrang bestuursrechter

4 uur geleden

Van Oord krijgt opdracht voor landwinning exclusief eiland Dubai

Gisteren, 12:06

Aanbod van studentenkamers wordt krapper, ziet Kamernet

19 augustus, 9:44

Geen akkoord over internationaal plasticverdrag

18 augustus, 1:32

Noord-Hollands waterschap steekt miljoenen in zoetwaterprogramma

18 augustus, 10:56

Internationaal Gerechtshof oordeelt dat landen schade aan klimaat moeten voorkomen

25 juli, 10:06
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan