Brussel viert vijftig jaar Atomium

16 april 2008, 10:47
Het Atomium, het markante bouwwerk met de negen bollen van de Wereldtentoonstelling van 1958 in Brussel, wordt donderdag vijftig. Het feest wordt knallend ingeluid met een groots vuurwerk.Het verjaardagspartijtje duurt in totaal zes maanden.

Van 17 april tot en met 19 oktober, dezelfde periode als van de expo maar dan een halve eeuw later, is het 'Brussel Plezier' op de Heizelvlakte. Er staan ongeveer veertig activiteiten op de agenda. Zo zijn er onder meer rommelmarkten, een oldtimerdefilé, een volksbal, een rock-'n-rolldag en openluchtfilmvoorstellingen. En liefhebbers van oude plaatjes kunnen op zoek naar de restanten van Expo '58 met een koptelefoon en een beeldschermpje. Een gps-systeem leidt de bezoeker over het terrein en toont aan de hand van archiefmateriaal hoe het er vijftig jaar geleden uitzag.

In ‘het Paviljoen van het Tijdelijke Geluk’, dat gebouwd is van 33.000 Belgische bierkratten, zijn tentoonstellingen en projecties te zien. En voor iedereen die in deze periode dezelfde leeftijd als het Atomium bereikt, is de toegang gratis.

Ter ere van de verjaardag van het Belgische icoon verschijnt er ook een aantal speciale uitgaven van boeken en strips, zoals 'Suske en Wiske: Het machtige monument'.

IJzerkristal
Het Atomium stelt een 165 miljard keer uitvergroot ijzerkristal voor. De Wereldtentoonstelling van 1958 stond immers in het teken van de technische en wetenschappelijke vooruitgang.

Oorspronkelijk zou het bouwsel alleen tijdens de Expo blijven staan. Maar zoals het de Parijse Eiffeltoren verging, ging het ook met het Atomium. De negen bollen bleken voor de bezoekers het symbool voor de vooruitgang van die tijd en werden uiteindelijk niet afgebroken.

In de loop der jaren raakte het bouwwerk echter in verval. De bollen verloren letterlijk en figuurlijk hun glans. Tussen 2004 en 2006 zijn de negen bollen en de twintig verbindingsbuizen daarom volledig gerestaureerd. ,,Nu schittert het Atomium meer dan ooit tevoren”, aldus de organisatoren van alle feestelijkheden.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Rotterdam ambieert Paris Proof woonwijk in Schiehaven Noord

4 uur geleden

Dertiende Eo Wijers-prijsvraag in teken van ontwerpen aan gezondheid en geluk

Vandaag, 10:17

Health Innovation Campus Boxmeer krijgt hotel naar ontwerp UNStudio

Gisteren, 16:22

Groen licht voor woontoren Riva in Rotterdam

Gisteren, 10:30

Eeuwenoude waterput blootgelegd in centrum Utrecht

Vandaag, 09:00

Provinciehuis in Groningen is toe aan grote renovatie

Gisteren, 17:08

Zuid-Holland stemt in met plannen bouw 250.000 woningen tot 2032

11 maart, 4:47

Steeds meer vergunde woningen waarvan bouw niet is gestart

11 maart, 10:23

Windkracht5: elektriciteitsnet flexibeler gebruiken scheelt miljarden

10 maart, 3:29

Helft elektriciteitsproductie vorig jaar uit hernieuwbare bronnen

10 maart, 11:04
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan