Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

‘Herstel zoet-zoutovergangen Waddengebied’

1 april 2008, 12:07
Alle functies die zoet-zoutovergangen kunnen vervullen, moeten opnieuw en in voldoende mate een kans krijgen in het Waddengebied. De Raad voor de Wadden adviseert dit aan de minister van LNV in zijn advies Zoet-zout, kansen voor herstel van zoet-zoutovergangen in het Waddengebied.

De Raad vindt het voornemen om één extra zoet-zoutovergang per stroomgebied te realiseren geen juist uitgangspunt. In het Waddengebied komt meer dan één type zoet-zoutovergang voor, die allemaal een andere bijdrage leveren aan het functioneren van de waddennatuur. Herstel en verdere ontwikkeling van deze zoet-zoutovergangen is essentieel voor een goed en zo natuurlijk mogelijk functioneren van de Waddenzee.

Het IJsselmeer biedt volgens de Raad voor de Wadden de beste mogelijkheden voor het herstel van een estuariene overgang. Door de inrichting van een brakwaterzone aansluitend op de Afsluitdijk wordt de verbinding tussen het stroomgebied van de Rijn en de Waddenzee hersteld.

Hoewel onbekend is hoeveel een dergelijke inrichting zal gaan kosten, is de Raad optimistisch over de mogelijkheden. Vooral nu juist ook allerlei andere initiatieven in en rond het IJsselmeer volop in de belangstelling staan. De Raad adviseert om de haalbaarheid van een integraal project in dit gebied te onderzoeken.

Naast een zoet-zoutovergang zouden daar ook het versterken van de Afsluitdijk, het realiseren van extra spuicapaciteit, de mogelijkheden voor energiewinning op het grensvlak van zoet en zout water en de recreatieve ontwikkeling van het IJsselmeer in moeten worden meegenomen.

Andere locaties die in het stroomgebied van de Rijn liggen, zijn volgens de Raad niet in te richten als estuaria. Het Lauwersmeer, Noard-Fryslân Bûtendyks en het Amstelmeer hebben echter wel andere potenties, die voor de gebieden zelf en de waddennatuur van belang zijn.

Bron: Raad voor de Wadden

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Verbouwing en vergroening van Museum Beelden aan Zee aanstaande

Gisteren, 15:50

Bouw BuurtHaven op NDSM-werf in Amsterdam van start

Gisteren, 14:54

Mecanoo en Bert Plantagie presenteren modulair meubelsysteem tijdens Milan Design Week

Gisteren, 12:21

Grosfeld Bekkers van der Velde verfijnt schaal distributiecentrum op detailniveau

Gisteren, 10:32

Omzet Ballast Nedam gestegen, ook orderboek groeit

Gisteren, 13:20

Woningcorporaties bouwden in 2025 meeste huizen in jaren

Gisteren, 11:16

ACM: meer onderzoek nodig naar overname bouwer VolkerWessels

23 maart, 1:25

Boekholt schrapt wet die voorrang statushouders stopt

23 maart, 10:19

Friesland brengt duizenden karakteristieke boerderijen in kaart

20 maart, 2:16

ING: bijna de helft van de huiseigenaren stelt verduurzaming uit

20 maart, 12:18
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan