Van Egeraat wint rechtszaak auteursrechten

31 maart 2008, 11:54
De Russische projectontwikkelaar Capital Group moet Erick van Egeraat 2,5 miljoen euro betalen, omdat ze zonder toestemming gebruik heeft gemaakt van zijn ontwerp. Dat heeft het Stockholm International Arbitration Court vorige week bepaald. Volgens advocaat Maxim Kulkov van de Nederlandse architect is het de eerste gerechtelijke uitspraak over copyrights tegen een Russische ontwikkelaar.

Van Egeraat had het bedrijf ervan beschuldigd zijn ontwerp voor het Capital City-project in Moskou illegaal te gebruiken als reclamemateriaal. Volgens de geboren Amsterdammer vond Capital Group het ontwerp voor twee wolkenkrabbers niet voldoen aan de maatstaven en weigerde ze er voor te betalen. De Nederlander vertelde in de Moscow Times dat het hem niet om het geld gaat, maar om de inbreuk op de auteursrechten. ,,Zonder toestemming gebruik maken van andermans plaatjes om je bedrijf te promoten is niet goed voor de economie en voor het land”, citeerde de krant.

Capital Group droeg het voltooide ontwerp over aan het Amerikaanse architectenbureau NBBJ, ook zonder Van Egeraats toestemming. NBBJ ontkent niet dat zijn ontwerp voor de torens, die dit jaar opgeleverd moeten worden, overeenkomsten vertoont met de tekeningen van de Nederlandse architect.

Het bureau zegt dat het voortborduurde op concepten, die reeds waren goedgekeurd door de opdrachtgever. De gelijkenissen zouden voortkomen uit de eisen die waren gesteld aan het ontwerp. Capital Group deelde mee het besluit van de Arbitration Court onacceptabel te vinden, maar weigerde te vertellen of ze in hoger beroep gaat.

Kulkov zei dat zijn firma namens Van Egeraat nog een rechtszaak voorbereidt over auteursrechten, tegen dezelfde ontwikkelaar. Deze keer gaat het over de handelswijze van Capital Group bij het project Barvikha Hills. Details wilde de raadsman niet prijsgeven.

Beelden:
(EEA) Erick van Egeraat associated architects

Bron: Moscow Times

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

JKMM Architects wint prijsvraag voor nieuw architectuur- en designmuseum Helsinki

12 september, 3:10

Behandelcentrum van atelier PRO is poortgebouw voor wijk

12 september, 2:15

Wij Maken Nederland organiseert verkiezingsdebat over nieuwe Nota Ruimte

12 september, 1:31

Natrufied Architecture wint prijsvraag voor biobased geluidsscherm

12 september, 11:51

Aartsen wil doelen circulaire economie ‘actualiseren’

12 september, 10:38

Haarlem wil Frans Hals Museum verhuizen naar Egelantier

12 september, 9:16

Nederlanders sluiten meer hypotheken af, meldt het Kadaster

11 september, 10:47

Kernenergie en aardgas behouden status als duurzame investering

10 september, 1:20

Nederlands Fotomuseum heropent in februari 2026

10 september, 11:17

Bouwend Nederland: ‘Er komt een groot tekort aan bouwers’

9 september, 12:23
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan