Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Zes nominaties BouwRai Innovatieprijs

20 maart 2008, 15:40
De beste innovatieve producten of projecten voor woningbouw zijn genomineerd voor de BouwRAI Innovatieprijs. Uit in totaal 47 inzendingen heeft een onafhankelijke jury, onder leiding van prof. dr. ir. Mick Eekhout, er 6 genomineerd voor de prijs. Belangrijkste criterium daarbij is de wijze waarop de innovatie bijdraagt aan het oplossen van een actueel maatschappelijk vraagstuk.

De winnaar wordt op de eerste beursdag, dinsdag 1 april, bekend gemaakt. Bovendien zijn alle innovaties te zien in een speciale expositie op BouwRAI 2008, van 1 tot en met 3 april in Amsterdam RAI. De genomineerden voor de BouwRAI 2008 zijn:

1-2-3 Huis bouwsysteem – BV Bouwbedrijf Kooi uit Appingedam
Met dit systeem worden woningen fabrieksmatig gebouwd alvorens ze op de locatie neer te zetten, zodat o.a. bouwtijd en bouwkosten gereduceerd worden.

Energy Ball windturbine - Home Energy uit Schoondijke
Deze kleine, stille windturbine voor de consument in een artistiek jasje, levert 15% van de jaarlijkse gezinsbehoefte aan elektriciteit.

Flow Control-School ventilatiesysteem - Gentle Vent BV uit Amsterdam
De FlowControl-School is een ventilatiesysteem om schoollokalen met een klein budget beter geventileerd en gezonder te maken. Het systeem is stil, tochtvrij en onderhoudsarm.

Pudelko 01 funderingssyteem -D.O.N.K. Vijzel- en Funderingstechniek uit Geldrop
Dit gecontroleerde funderingssysteem voor het drukken/draaien van prefab betonnen paalsegmenten is geluidloos en trillingvrij.

Saniwall openbaar urinoir - Tetec BV uit Zoetermeer
Dit urinoir kan zich binnen enkele seconden openen en sluiten, waarmee het zich subtiel aan het straatbeeld onttrekt.

VBI EcoPrefab Concept klimaatsysteem – VBI uit Huissen
Dit systeem maakt gebruik van de massa van gebouwen om koude of warmte af te geven of te bufferen. Aan de basis staat de VBI Klimaatvloer die werkt als koel- en verwarmings-element.

De jury heeft alle inzendingen vooral beoordeeld op de mate waarin ze een innovatief antwoord bieden op een maatschappelijk vraagstuk in de woningbouw of wijkontwikkeling. Andere criteria zijn innovatief karakter, marktimpact, marktbenadering, bruikbaarheid en de (directe) toepasbaarheid.

De jury bestaat uit Mick Eekhout (formateur Speerpunt Bouw van drie Technische Universiteiten, hoogleraar Productontwikkeling TU Delft, directeur Octatube Space Structures BV), Henk van der Horst (directeur PSIBouw), Sandra Korthuis (lid directieraad VNG), Irwin Kraal (hoofdredacteur Cobouw), Dietmar Werner (voorzitter NEPROM) en Hans van Heeswijk (bestuurslid Bond Nederlandse Architecten).

Bron: Bron + beelden: RAI

Trefwoorden

innovatieprijs bouwrai

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Expostie toont nooit gerealiseerde bouwplannen voor Leeuwarden

Vandaag, 13:43

Eigentijdse stolp in West-Friesland door Snitker/Borst Architecten

Vandaag, 11:38

Serge Schoemaker creëert loftwoning in Amsterdams grachtenpand

Gisteren, 15:44

Oud-Zaans koopmanshuis met zeldzame behangsels krijgt nieuwe bestemming

Gisteren, 14:29

Gebied voor Hollandse kust wordt beschermde natuur voor vogels

Vandaag, 14:31

Kosten renovatie Kunstmuseum in Den Haag richting 200 miljoen

Vandaag, 10:42

Kabinet werkt aan komst landelijke grondbank

Gisteren, 13:47

Kabinet voelt zich ondersteund door klimaatadviezen burgerberaad

Gisteren, 12:17

Minder nieuwbouwwoningen in eerste kwartaal dan 2025

29 mei, 11:06

D66 begint in debat over 'IJstad' in Markermeer, anderen kritisch

29 mei, 9:10
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan