Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Systeemfouten Roertunnel A73 hersteld

3 maart 2008, 10:49
Aannemer VolkerWessels en Rijkswaterstaat hebben zaterdag en zondag enkele defecten en storingen in het veiligheidssysteem van de Roertunnel in Roermond opgespoord en hersteld. Dat zei directeur Wegen en Verkeer Aad Wilmink van Rijkswaterstaat zondag.

Zo is de gevoeligheid van de filedetectie beter afgesteld. Ook werd de bedrading van de tunnelverlichting verbeterd, net als de camerasignalering in de tunnel. Verder hadden de verkeerslichten voor de tunnelmonden 's ochtends altijd last van een spanningsdip. Daar zijn nu speciale accu's bij geplaatst. Ook zijn de stoplichten wat lager gehangen, zodat ze beter zichtbaar zijn voor de automobilisten.

De grote ventilatoren voor de noordelijke tunnelmond in Swalmen zijn na klachten over geluidsoverlast uitgezet. In plaats daarvan is de ventilatie in het midden van de Swalmtunnel ingeschakeld. Buurtbewoners konden 's nachts niet slapen van de herrie door de ventilatoren.

Rijkswaterstaat gaat ook een oplossing verzinnen voor de lekkages in de Roertunnel. ,,Deze tunnel is niet ontworpen voor zware waterdruk'', zei Wilmink. ,,Als de waterdruk te hoog wordt, lekt die. Maar dat kan verholpen worden, ook zonder nieuwe damwanden in de grond te heien''.

Rijkswaterstaat gaat de komende weken ook de hoogtedetectie verplaatsen. Die sluit de tunnel af wanneer een te hoge vrachtwagen nadert. Dat gebeurde de afgelopen twee weken tien keer. De detectie wordt nu nog voor de meest nabijgelegen afrit geplaatst, zodat vrachtwagens tijdig kunnen afbuigen.

De komende maanden wordt hard gewerkt aan de aanleg van nog eens twintig veiligheidssystemen, naast de huidige 32. Zo worden er pijpen aangelegd voor het mistwatersysteem en het drukluchtschuimsysteem. Als die klaar zijn, is de tunnel een zogenoemde categorie nultunnel en mogen alle gevaarlijke stoffen door de tunnel vervoerd worden.

De afgelopen twee weken waren er in totaal 18 keer afsluitingen bij een tunnel op de A73, waarvan zes door storingen. Rijkswaterstaat hoopt dat die nu verholpen zijn. De tunnels gaan maandagochtend om 6.00 uur weer open. De komende twee weekeinden gaan ze opnieuw dicht voor werkzaamheden.

Bron: ANP

Andere nieuwsberichten

Woonzorgwoningen van opZoom architecten voegen zich tussen nieuwbouw en oude industriële panden

Vandaag, 13:02

Kindcentrum door Sweco Architects brengt onderwijs, kinderopvang en buitenruimte samen in hart van dorp

Gisteren, 12:09

De Playlist: Dirk Osinga benadert zijn studio als een rockband

Gisteren, 09:15

Lagado architects verrijkt woonerfwijk met rolstoeltoegankelijk huis

29 juli, 11:38

Proef met laadplekken waar ook brandstofauto's mogen parkeren

29 juli, 10:34

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

24 juli, 9:31

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

23 juli, 1:25

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

23 juli, 11:51

Hitlers geboortehuis in Oostenrijk gaat open als politiebureau

22 juli, 2:28
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap