Zeeland wil nieuwe binnenhaven

1 februari 2008, 12:33
De provincie Zeeland wil een nieuwe binnenhaven laten aanleggen in Kruiningen. De beoogde locatie ligt tussen de A58, het Kanaal door Zuid-Beveland en de Zanddijk in Kruiningen. Een en ander blijkt uit de plannen die de provincie donderdagavond presenteerde.

Volgens de provincie zijn er op dit moment twee opties voor een locatie, waarbij de duidelijke voorkeur uitgaat naar Kruiningen. Zoals het plan nu gepresenteerd is, komt er in de dijk langs het kanaal een haveningang, met daarachter een haven omgeven door bedrijven. Er zijn twee mogelijke inrichtingen gepresenteerd, die respectievelijk ongeveer 15 en 40 hectare groot zijn. De voorkeur gaat op dit moment uit naar de kleinere variant.

De plaats waar het bedrijventerrein zou moeten komen, is nu voornamelijk in gebruik voor akkerbouw. Er staan geen woningen of bedrijven exact op de locatie, maar er staan wel negen bedrijven of woningen in de buurt. De directbetrokkenen zijn op een besloten bijeenkomst over de plannen geïnformeerd en waren onaangenaam verrast.

Aan het einde van dit jaar moet voor alle betrokkenen duidelijk zijn of het plan doorgaat. Daarvoor moet een milieueffectrapportage worden uitgevoerd, waarbij onder andere wordt gekeken naar de verkeerskundige ontsluiting en de veiligheid. Om te voorkomen dat mensen hun grond aan een projectontwikkelaar gaan verkopen, heeft de gemeente alvast een voorkeursrecht gevestigd. Dat houdt in dat iedereen die in dat gebied grond wil verkopen, het als eerste aan de gemeente moet aanbieden.

De andere locatie die de provincie gaat onderzoeken, is bij Goese Sas. Omdat daar een smaller en ondieper kanaal loopt, is die locatie nu al minder favoriet. Een van de aanleidingen om te zoeken naar een nieuwe binnenhaven, is dat de gemeente Goes op het huidige haventerrein een grootscheeps nieuwbouwproject, Goese Schans, gaat starten.

Bron: Reformatorisch dagblad

Andere nieuwsberichten

West Architecten verenigt verleden en heden in Rotterdams herenhuis

25 september, 4:20

MAPL. ontwerpt openbare ruimte van City West Nieuwegein

25 september, 2:40

HDO Groep: optoppen is geen technisch, maar bestuurlijk vraagstuk

25 september, 1:39

Rijnboutt aan de slag met herontwikkeling oostzijde Krophollerensemble Waalwijk

25 september, 11:25

Kabinet bepaalt met scores welke infra-projecten doorgaan

25 september, 5:14

Schiphol zoekt bouwpartners voor miljardenvernieuwing luchthaven

25 september, 12:17

Staatssecretaris: flexibele stroom moet het nieuwe normaal worden

25 september, 9:36

BNA meldt akkoord over nieuwe cao voor architectenbureaus

24 september, 12:30

Canadees bedrijf staakt overnamepoging Arcadis en trekt bod in

24 september, 10:19

Karremans trekt beroep in tegen bouw nieuw dorp in Zuidplaspolder

23 september, 4:42
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap