Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Royal Haskoning lanceert Digitaal Waterloket

31 januari 2008, 14:48
De toename van de jaarlijkse hoeveelheid neerslag, neerslagintensiteit en de vergrote kans op een te hoge grondwaterstand laten zich steeds sterker gelden in de bebouwde omgeving. Waterschappen en gemeenten zullen omvangrijke aanpassingen moeten uitvoeren om deze wateroverlast tegen te gaan en de bebouwde omgeving klimaatbestendig te maken. Royal Haskoning introduceert hiertoe het Digitaal Waterloket en de Risicokaart Stedelijk Water.

Eén van de hoofdlijnen van de Kabinetsvisie op het waterbeheer ‘Nederland veroveren op de toekomst’ is dat het beleid in sterkere mate wordt gestoeld op een risicobenadering met oog voor het voorkómen van wateroverlast én met aandacht voor het beperken van de negatieve effecten hiervan.

Volgens de Kabinetsvisie dienen overheidsorganisaties de mogelijkheden voor burgers en bedrijven te maximaliseren om actief bij te dragen aan de planvorming, zodat zij ook langs deze weg de kans krijgen te participeren in de ontwikkeling van de samenleving. De ‘Wet verankering en bekostiging gemeentelijke watertaken’ spreekt in dit kader van een gemeentelijk (grond)waterloket.

Royal Haskoning heeft het ‘Digitale Waterloket’ ontwikkeld. Via dit loket kunnen inwoners vragen stellen en klachten of wensen over water melden bij de gemeente. De melding wordt ruimtelijk vastgelegd (op een plattegrond) en opgenomen in een openbare database. Een inwoner kan de database dus zelf raadplegen. Na een melding vindt door middel van geautomatiseerd e-mailverkeer eenvoudig communicatie over en weer tussen inwoner en ambtenaar plaats.

Het loket functioneert ook als communicatiemiddel van de gemeente om burgers en bedrijven te informeren over alle facetten van water. Door middel van een huis-aan-huis (digitale) waterenquête worden de bestaande problemen (in de ogen van de inwoners en bedrijven) geïnventariseerd en wordt het ‘Digitale Waterloket’ onder de aandacht gebracht.

Voor de uitwerking van de risico-analyse ontwikkelde Royal Haskoning het vernieuwende concept ‘Risicokaart Stedelijk Water’. Deze kaart geeft de gemeente en het waterschap, maar ook inwoners en bedrijven in één oogopslag een ruimtelijk beeld van de (water)risico’s en de negatieve effecten (omvang wateroverlast) van de verwachte klimaatontwikkelingen voor zowel grond-, oppervlaktewater, riolering als water op straat.

Royal Haskoning combineert de ‘Risicokaart Stedelijk Water’ en het ‘Digitale Waterloket’ waardoor waterschappen en gemeenten samen met burgers en bedrijven een gezamenlijk beeld over geaccepteerde wateroverlast kunnen creëren (en de bijbehorende financiële consequenties zoals de hoogte en verdeling van de toekomstige rioolheffing). Door deze integrale aanpak kunnen de kosten voor het uitvoeren van de noodzakelijk aanpassingen aan het lokale watersysteem en de waterketen zo laag mogelijk gehouden worden. Samen met inwoners en bedrijven kunnen lokale overheidsorganisaties het watersysteem en de waterketen in het bebouwde gebied ‘veroveren op de toekomst’.

Bron: Infrasite

Trefwoorden

loket

Andere nieuwsberichten

Woonzorgwoningen door opZoom architecten voegen zich tussen nieuwbouw en oude industriële panden

31 juli, 1:02

Kindcentrum door Sweco Architects brengt onderwijs, kinderopvang en buitenruimte samen in hart van dorp

30 juli, 12:09

De Playlist: Dirk Osinga benadert zijn studio als een rockband

30 juli, 9:15

Lagado architects verrijkt woonerfwijk met rolstoeltoegankelijk huis

29 juli, 11:38

Rijn bij Lobith staat op laagste peil ooit gemeten

Gisteren, 16:45

Proef met laadplekken waar ook brandstofauto's mogen parkeren

29 juli, 10:34

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

24 juli, 9:31

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

23 juli, 1:25

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

23 juli, 11:51
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap