Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

‘Gebruik aardgasbaten voor schone energie'

24 januari 2008, 12:10
Het kabinet moet de inkomsten uit de verkoop van aardgas gebruiken om de overgang naar schone, duurzame energievormen te versnellen. Op die manier kiest het nog nadrukkelijker voor het terugdringen van de CO2-uitstoot.

Deze oproep deed directeur Gosse Boxhoorn van Solland Solar in Heerlen, Nederlands grootste producent van zonnecellen. Boxhoorn zei dit bij de opening van een nieuwe productiehal van Solland Solar in Heerlen. Met de nieuwe hal verdrievoudigt Solland Solar zijn productie bijna, van 60 naar 170 megawatt per jaar.

Boxhoorn verwees naar een waarschuwing van de IEA, de International Energy Agency, die een wereldwijde energiecrisis voorspelde voor 2015. ,,Nederland wordt daardoor hard geraakt, want wij zijn volledig afhankelijk van olie en gas”, zei Boxhoorn. ,,Als straks de fabrieken stilliggen omdat er geen energie meer is, komt Europa ons echt niet helpen. Wij moeten als Nederland zelf tijdig investeren in alternatieven, waaronder zonne-energie.”

Solland Solar exporteert zijn producten wereldwijd, tot aan Japan toe. ,,Alleen in Nederland zetten wij niets af”, zei Boxhoorn. Nederland staat op de 23e plaats wat betreft duurzame energie. ,,Beschamend”, aldus Boxhoorn.

Explosief
Solland groeit intussen explosief. Drie jaar geleden begon de productie met een capaciteit van 20 megawatt per jaar. In 2010 zal die na verdere uitbreidingen van de fabriek 500 megawatt bedragen, goed voor de energiebehoefte van een stad van 125.000 inwoners. In 2006 haalde Solland Solar een omzet van 35 miljoen euro, dit jaar wordt 125 tot 150 miljoen verwacht, in 2010 een miljard, aldus Boxhoorn.

Solland Solar probeert samen met onder anderen Scheuten in Venlo een Solar-opleiding van de grond te krijgen om gekwalificeerd personeel op te leiden. Het aantal hooggeschoolde werknemers neemt namelijk ook explosief toe. In 2006 werkten bij Solland honderd mensen, dit jaar zijn er vierhonderd banen, in 2010 meer dan duizend.

Bron: ANP

Andere nieuwsberichten

Archiprix levert vijf winnende inzendingen op

Gisteren, 15:53

Winnaars Tilburg Architectuurprijs 2026 bekend

Gisteren, 10:43

Transformatie Sloterdijk krijgt verder vorm met bouw van 313 woningen

18 juni, 1:30

Rotterdam start digitale kaartenbak en kavels voor wooncoöperaties

18 juni, 12:35

Katwijkse raad zet deur open voor miljardenfabriek Eli Lilly

Gisteren, 09:34

Juryprijs De Vernufteling 2026 voor waterzuinig wonen

16 juni, 3:10

Roos Bendien directielid en projectarchitect bij JAM*

15 juni, 4:22

NSI stopt definitief met bouw houten kantoorgebouw Zuidas

15 juni, 10:12

Ridderkerk mag voorlopig eigen verdeling huurhuizen opzetten

12 juni, 2:38

AFFR laat opruimrobotje Wall-E terugkeren op het witte doek

12 juni, 10:07
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan