Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Philips patenteert energie-terugleversysteem

14 januari 2008, 14:16
Er komen steeds meer externe energiebronnen (windmolens, zonnecellen) van particulieren die hun overtollige energie aan het elektriciteitsnet leveren en benodigde energie pas van het elektriciteitsnet afnemen wanneer dat nodig is. STW-onderzoeker Haimin Tao bekeek hoe deze extern opgewekte energie beter kan worden opgeslagen en overgedragen.

Philips heeft patent op een onderdeel van het systeem verkregen. Tao promoveert 21 januari aan de Technische Universiteit Eindhoven.

In een door STW gefinancierd project bekeek Haimin Tao waaraan een goed regulatiesysteem voor energieoverdracht aan moet voldoen. Omdat de bronnen en opslagelementen erg verschilden in bijvoorbeeld hun spanningsniveau, waren verbeteringen van de conventionele omzettertechniek nodig. Er werd met name gezocht naar verliesvrij schakelen, vermindering van de stroomamplitudes en een hogere werkingsgraad. De onderzoeker ging aan de slag met gelijkspanningsomzetters om de verschillende stroomsterktes en spanningsniveaus met elkaar te laten overeenkomen.

Om de kwaliteit van de vermogensstromen te borgen, zocht de onderzoeker de juiste regelaars en opslagsystemen, zodat de door externe bronnen opgewekte energie (tijdelijk) opgeslagen kon worden in geschikte componenten zoals accu's en supercondensatoren.

Uiteindelijk kwam hij uit op een driepoortssysteem dat de energieoverdracht tussen verschillende bronnen mogelijk maakte. Omdat de nieuwe driepoortsomzetter de energie in één enkele stap transformeert is dit kosteneffectiever, flexibeler en zuiniger dan de conventionele aanpak.

Philips, dat in de STW-gebruikerscommissie van het onderzoeksproject participeerde, zag brood in het systeem. Nadat een experimenteel systeem was getest werd er patent aangevraagd en verkregen. Philips zal het mogelijk voor toekomstige producten gebruiken.

Bron: NWO

Andere nieuwsberichten

Expostie toont nooit gerealiseerde bouwplannen voor Leeuwarden

4 uur geleden

Eigentijdse stolp in West-Friesland door Snitker/Borst Architecten

Vandaag, 11:38

Serge Schoemaker creëert loftwoning in Amsterdams grachtenpand

Gisteren, 15:44

Oud-Zaans koopmanshuis met zeldzame behangsels krijgt nieuwe bestemming

Gisteren, 14:29

Gebied voor Hollandse kust wordt beschermde natuur voor vogels

3 uur geleden

Kosten renovatie Kunstmuseum in Den Haag richting 200 miljoen

Vandaag, 10:42

Kabinet werkt aan komst landelijke grondbank

Gisteren, 13:47

Kabinet voelt zich ondersteund door klimaatadviezen burgerberaad

Gisteren, 12:17

Minder nieuwbouwwoningen in eerste kwartaal dan 2025

29 mei, 11:06

D66 begint in debat over 'IJstad' in Markermeer, anderen kritisch

29 mei, 9:10
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan