Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Linkse lobby voor Zonnehal

9 januari 2008, 15:44
PvdA, FNV en de VARA roepen hun achterban op om de restauratie van de Zonnehal, een symbool van de geschiedenis van de socialistische beweging op de Paasheuvel in Vierhouten, financieel te steunen. De Zonnehal was een plek voor bijeenkomsten en evenementen voor arbeiders en diende ook als speelplaats voor hun kinderen.

Naar verwachting is er voor de restauratie van het rijksmonument 1 miljoen euro nodig. Vooral de houten spantenconstructie moet aangepakt worden.

De Paasheuvel in Vierhouten is ruim voor de Tweede Wereldoorlog opgezet door de Arbeiders Jeugd Centrale (AJC), bedoeld voor socialistische jongeren om hun vakanties door te brengen. De Zonnehal is een van drie Rijksmonumenten op het terrein. ,,Het gebouw verzakt, onder meer door rottend hout”, zei Wilgert van Rutten, bedrijfsleider van de stichting Paasheuvelgroep Vakantiecentra, woensdag.

De Paasheuvelgroep komt direct voort uit de exploitatiestichting van de AJC. Op het terrein worden tegenwoordig onder meer vakanties georganiseerd voor mensen die moeten rondkomen met een minimumuitkering. Ook de Zonnehal is nog steeds in gebruik. ,,De jaren knagen aan de houten spanten. De poten van de spanten staan op blokken die zijn gaan rotten. Het geheel dreigt te verzakken.”

Het gebouw is destijds door vrijwillige werkkampen opgebouwd. Opmerkelijk is dat het gebouw een vrije overspanning heeft van twintig meter. ,,Er staan dus geen palen middenin de ruimte. Bovendien is het pand in de stijl van de Amsterdamse School zeer gedetailleerd in opbouw.”

De benodigde 1 miljoen euro voor een grondige restauratie heeft de stichting niet. Reden dat Agnes Jongerius (FNV), Vera Keur (VARA) en Lilianne Ploumen (PvdA) de leden van hun achterban om steun hebben gevraagd. Van Rutten: ,,De keuze is nu: zakt de hal in elkaar, of doen we er wat aan.”

Bron: ANP

Trefwoorden

restauratie

Andere nieuwsberichten

Archiprix levert vijf winnende inzendingen op

19 juni, 3:53

Winnaars Tilburg Architectuurprijs 2026 bekend

19 juni, 10:43

Transformatie Sloterdijk krijgt verder vorm met bouw van 313 woningen

18 juni, 1:30

Rotterdam start digitale kaartenbak en kavels voor wooncoöperaties

18 juni, 12:35

Katwijkse raad zet deur open voor miljardenfabriek Eli Lilly

19 juni, 9:34

Juryprijs De Vernufteling 2026 voor waterzuinig wonen

16 juni, 3:10

Roos Bendien directielid en projectarchitect bij JAM*

15 juni, 4:22

NSI stopt definitief met bouw houten kantoorgebouw Zuidas

15 juni, 10:12

Ridderkerk mag voorlopig eigen verdeling huurhuizen opzetten

12 juni, 2:38

AFFR laat opruimrobotje Wall-E terugkeren op het witte doek

12 juni, 10:07
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan