Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Haskoning succesvol in Vladivostok en Dubai

3 januari 2008, 15:33
Op 24 december stemde de Russische president Poetin in met het masterplan voor de Asian Pacific Economic Conference 2012 (APEC) van Royal Haskoning en haar dochter VHP. Het plan betreft grootschalige gebiedsontwikkeling voor de stad Vladivostok. Verder kreeg het Nederlandse bureau de opdracht voor een ‘wiel’ in Dubai.

Stedenbouwkundige plannen voor Russkii-Island en het ontwerp van de conferentiegebouwen voor de APEC 2012 vormen een belangrijk onderdeel van het plan. Evenals de opwaardering van de wegen en het vliegveld en een 1,3 km lange brug ten zuiden van Vladivostok die het Russkii-Island verbindt met het vasteland.

Poetin heeft aangekondigd dat in 2012 de APEC plaats vindt in Vladivostok. Tijdens deze jaarlijkse top ontmoeten regeringsleiders van 21 landen en hun handelsdelegaties elkaar. Dit grootschalige project biedt de regering de gelegenheid de infrastructuur van Vladivostok drastisch te verbeteren.

Royal Haskoning hoopt als onderdeel van het internationale consortium begin 2008 te starten met de uitvoering van het project. Royal Haskoning werkt samen met Perkins Eastman (US) en NGI (RUS).

Het bedrijf maakte eind december eveneens bekend dat het voor de derde maal een prestigieuze internationale ontwerpprijsvraag gewonnen in Dubai. Het gaat om een hotel in de vorm van een wiel, dat daadwerkelijk ronddraait.

Het bouwwerk voor de Great Wheel Corporation is 180 meter hoog en heeft 24 capsules met elk 16 kamers, zwembaden en andere toepassingen. Over de gehele wereld worden meer Wheels of Eyes gerealiseerd, bijvoorbeeld de London Eye of het Beijing Great Wheel.

Uniek aan het ontwerp in Dubai is dat er ‘in het wiel’ geen spaken te zien zijn. De beide ringen van het hotel draaien parallel aan elkaar.

De buitenste ring draait in 30 minuten rond. In deze ring bevinden zich 36 zogenaamde zichtkamers. De binnenste ring draait in 6 uur rond. Deze ring is vibratie-vrij. Hierin bevinden zich de hotelkamers, zwembad en andere denkbare hotelfaciliteiten.

meer beelden op architectenweb.nl

Bron: bron & foto: Royal Haskoning

Trefwoorden

ring hotel

Andere nieuwsberichten

De Playlist: Francine van den Berg wil een all female punkband oprichten

Vandaag, 09:15

Woonzorgwoningen door opZoom architecten voegen zich tussen nieuwbouw en oude industriële panden

31 juli, 1:02

Kindcentrum door Sweco Architects brengt onderwijs, kinderopvang en buitenruimte samen in hart van dorp

30 juli, 12:09

De Playlist: Dirk Osinga benadert zijn studio als een rockband

30 juli, 9:15

Rijn bij Lobith staat op laagste peil ooit gemeten

31 juli, 4:45

Proef met laadplekken waar ook brandstofauto's mogen parkeren

29 juli, 10:34

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

24 juli, 9:31

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

23 juli, 1:25

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

23 juli, 11:51
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap