Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Paardenwoonwijk in Flevoland

23 november 2007, 17:07
Thematische woonwijken hebben de toekomst. Zo heeft de gemeente Noordoostpolder belangstelling voor een wijk voor paardenliefhebbers en hun paarden. De gemeente is niet bang voor nieuwe woonvormen. Na plannen voor een villawijk voor golfliefhebbers, een wijkje van drijvende woningen en een buurt voor mensen met een Indische achtergrond, lijkt de tijd rijp voor de paardenwoonwijk.

De Almeerse projectontwikkelaar Indio & Co heeft het concept bedacht: een op de Engelse cottagestijl geïnspireerd brinkdorp met eengezinswoningen, appartementen en gemeenschappelijke stallen voor de wat minder gefortuneerde paardenliefhebbers. De grotere huizen worden voorzien van eigen stallen. Indio heeft een voorkeur voor een locatie dicht bij het Kuinderbos, zodat paard en ruiter er spoorslags op uit kunnen. Initiatiefneemster en amazone Coby de Boer heeft inmiddels 364 geïnteresseerden. Onlangs presenteerde ze haar plan aan wethouder Willy Schutte van Ruimtelijke Ordening. Naast Noordoostpolder heeft ook Deurne in Brabant belangstelling voor dit concept en heeft ook Hardenberg ernaar geïnformeerd.

De trend om wijken te bouwen voor specifieke doelgroepen heeft zijn wortels in de Verenigde Staten. Daar is ‘community building’ een vertrouwd fenomeen. In Nederland vindt dit concept steeds meer weerklank. Daarbij lijken in de polder van Flevoland veel mogelijkheden te liggen. Bij Lelystad ligt al het Flevo Golf Resort, in Almere moet een ‘Indisch dorp’ komen en Noordoostpolder presenteert begin volgend jaar het haalbaarheidsonderzoek naar een seniorenstad.

Dat de polder open staat voor innovaties op het gebied van wonen is geen toeval, volgens een woordvoerster van Noordoostpolder. “Ruimte zat. Wij moesten dé graanschuur van Europa worden, maar dat is anders gelopen. De pioniersgeest is hier diep geworteld. We proberen hier graag wat. Zie onze brandnetelplantage.”

Bron: Indio & Co

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

OMA gebruikt bestaand gebouw als canvas bij renovatie Edo-Tokyo Museum

Gisteren, 15:55

Winnaars verkiezing Beste Bossche Gebouw 2020–2025 bekend

Gisteren, 14:16

Appartementengebouwen door MIX architectuur vormen sluitstuk Noorderhaven Zutphen

Gisteren, 12:29

EUmies Award naar renovatie congrescentrum in Charleroi en tijdelijke ruimtes Sloveens theater

Gisteren, 10:54

Woningbouwzaken krijgen langer voorrang bij Raad van State

Gisteren, 16:49

Inspectie positief over verbetering sociale veiligheid TU Delft

Gisteren, 11:36

NVM vreest minder nieuwbouw door veranderende voorrang stroomnet

Gisteren, 09:23

Architecten voor restauratie en herbestemming Rivièrahal gekozen

16 april, 12:00

Bewoners aardbevingsgebied Groningen blijven kritisch op herstel

16 april, 10:34

ING: optoppen en splitsen van woningen steeds minder haalbaar

15 april, 1:22
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan