Gedupeerden Turks vastgoedproject naar rechter

25 oktober 2007, 16:49
Een groep van 147 particuliere beleggers stapt naar de rechter na een mogelijke zwendel met vastgoed in Turkije. Dat lieten Bartels advocaten en De Vos & Partners advocaten, die de belangen van de gedupeerden behartigen, woensdag weten. De investeerders willen hun geld terug dat in het vastgoedfonds Golden Sun Resort belegd is.

De opsporingsdienst FIOD-ECD stelde vorige maand al een onderzoek in naar Golden Sun Resort. Een nog onbekend aantal beleggers investeerde in totaal zo'n 60 miljoen euro via dit fonds in de bouw van luxe villa's en een hotel in Turkije.

De beleggers hebben per persoon minimaal 50.000 euro ingelegd. Het fonds stelde een rendement van meer dan 12 procent in het vooruitzicht. Golden Sun Resorts en projectontwikkelaar Hooghuys & Versteeghe zijn sinds september onbereikbaar.

Bartels advocaten heeft een overeenkomst gesloten met adviesbureau Deloitte om de zaak te onderzoeken. ,,Er is hier hoogstwaarschijnlijk sprake van hele bewuste fraude'', aldus advocaat Carlo Fiscalini van Bartels advocaten. ,,We proberen het geldspoor te volgen.''

Als gevolg van de minimale inleg van 50.000 euro bij beide fondsen heeft de Autoriteit Financiële Markten (AFM) geen wettelijke bevoegdheid om toezicht te houden. ,,Een aantal investeerders was wellicht niet overgegaan tot beleggen in het fonds als er toezicht was geweest door de AFM'', aldus de advocaat. ,,De argumentatie om bij een dergelijk bedrag geen toezicht te houden is niet meer toereikend en moet worden bijgesteld.''

Het is de tweede keer in een korte tijd dat een mogelijke zwendel zich voordoet. Twee weken geleden werd bekend dat tweehonderd particuliere beleggers mogelijk de dupe zijn geworden van zwendel met vastgoed in het Arabische Dubai. Het vastgoedfonds Royal Dubai vroeg ook een minimale inleg van 50.000 euro en stelde een rendement van 12,5 procent in het vooruitzicht.

Bartels advocaten heeft investeerders in Royal Dubai opgeroepen zich te melden. Tot nu toe hebben minder dan tien gedupeerden van het project zich gemeld bij het advocatenkantoor.

Minister Wouter Bos (Financiën) zei twee weken geleden naar aanleiding van de mogelijke zwendel rond Royal Dubai dat hij er vooralsnog niet van overtuigd is dat de AFM ook investeringen boven de 50.000 euro in beleggingsfondsen moet controleren. Bos stelde in een Kamerdebat dat investeerders boven de 50.000 euro de financiële ruimte hebben om professioneel advies in te winnen. Voor kleine beleggers is dat vaak niet mogelijk, zodat ze beschermd moeten worden door de AFM.

Bron: ANP

Trefwoorden

vastgoed

Andere nieuwsberichten

Woongebouw Couchette vormt Paris Proof-pilot voor Groningse woningcorporatie

Gisteren, 14:52

Studio id+ geeft onderdelen Vituscollege met beperkt budget nieuwe uitstraling

Gisteren, 13:24

Kumiki renoveert en verduurzaamt familiehuis in Eemnes

Gisteren, 11:21

Gronings huis voor amateurkunst en cultuur Tumult geopend

28 september, 5:15

Arcadis gaat ongeveer duizend banen schrappen

Gisteren, 12:12

Limburg scherpt regels aan voor gebruik omstreden bouwstof

Gisteren, 10:00

Next Venue neemt eventactiviteiten MaterialDistrict over

28 september, 3:43

Organisaties willen snel meer woonwagenstandplaatsen

28 september, 1:57

Zeeland investeert miljoenen in ontwikkeling kleine kerncentrales

28 september, 9:38

Kabinet bepaalt met scores welke infra-projecten doorgaan

25 september, 5:14
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap