Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

IFLA World Congress komt naar Nederland

27 augustus 2007, 11:09
Transforming with Water is het thema van het komende wereldcongres van de International Federation of Landscape Architecture (IFLA) in 2008. Het 45ste wereldcongres van de IFLA zal plaatsvinden in Apeldoorn en wordt georganiseerd door de Nederlandse Vereniging voor tuin- en landschapsarchitecten (NVTL).

IFLA 2008 is een buitengewone kans om de bijzondere positie van landschapsarchitectuur in Nederland en de resultaten die Nederlandse landschapsarchitecten hebben bereikt, te tonen aan een internationaal gezelschap van professionals.

Het congres zal worden gehouden in Apeldoorn (Orpheus Congrescentrum), waar in die periode de Triënnale Landscape of Gardens zal plaatsvinden. Dit grote evenement voor een breed publiek heeft ook de bezoekers van het IFLA-congres veel te bieden: tentoonstellingen, debatten, bijzondere tuinen en een Summer School voor studenten. Het is ook een buitengewone kans om de kennis bij te slijpen en de discussie aan te gaan over de ontwerp- en planningsopgaven rond water.

Transforming with water
Geen mens zonder water, geen landschap zonder water. Eeuwenlange menselijke activiteiten hebben vruchtbare, laaggelegen kustzones en delta’s gevormd tot intensief gebruikte landschappen waar een groot deel van de wereldbevolking leeft. Water spreekt tot de verbeelding. Kusten en oevers zijn wereldwijd grote toeristentrekkers.

Maar water vormt ook een grote bedreiging. Omgaan met extreme situaties en met een veranderend klimaat vormen een serieuze en urgente opgave over de hele wereld. Transforming with Water is gebaseerd op het vermogen om water te transformeren tot een motor voor nieuwe ontwikkelingen, nieuwe mogelijkheden, nieuw optimisme, en een nieuw visionair landschap voor mensen.

Programma
Het thema komt in zijn volle breedte aan bod in een bijzonder programma dat drie dagen beslaat. Een afwisseling van grote en kleine lezingen, debatten, excursies, workshops, en sociale evenementen. Prominente sprekers uit binnen- en buitenland geven hun visie op de grote opgaven voor de toekomst, gevolgd door enkele sprekers die meer concreet zullen ingaan op het dagthema aan de hand van voorbeeldprojecten.

Een marktplaats bevordert de uitwisseling tussen studenten en ervaren deelnemers rond onderwerpen die door de deelnemers zelf worden aangedragen. Elke dag worden verschillende excursies naar verschillende Nederlandse landschappen aangeboden die aansluiten bij het dagthema.

De problemen en uitdagingen worden aanschouwelijk doordat deelnemers in het veld kunnen zien wat er aan de hand is. Ontwerpers en andere betrokkenen laten ter plekke zien hoe zij daarop hebben ingespeeld.

Bron: Stichting IFLA2008

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Serge Schoemaker creëert loftwoning in Amsterdams grachtenpand

Vandaag, 15:44

Oud-Zaans koopmanshuis met zeldzame behangsels krijgt nieuwe bestemming

Vandaag, 14:29

Julia Vytopil wordt nieuwe directeur Stimuleringsfonds Creatieve Industrie

Vandaag, 11:22

Tien ontwerpteams geselecteerd voor volgende fase Nationaal Slavernijmuseum

Vandaag, 10:14

Kabinet werkt aan komst landelijke grondbank

Vandaag, 13:47

Kabinet voelt zich ondersteund door klimaatadviezen burgerberaad

Vandaag, 12:17

Minder nieuwbouwwoningen in eerste kwartaal dan 2025

29 mei, 11:06

D66 begint in debat over 'IJstad' in Markermeer, anderen kritisch

29 mei, 9:10

Brandweer, provincies en VNG roepen Rijk op bouwregels te herzien

28 mei, 10:57

Belgische architect en filosoof Gideon Boie overleden

27 mei, 12:19
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan