Copyright: DUCO Ventilation & Sun Control

DUCO organiseert webinar over TOjuli-eis

15 maart 2021, 14:43
Tijdens de eerste DUCO Online Session rond het thema BENG vorig jaar bleek het al duidelijk: TOjuli is een onbekende voor velen in de branche.  De comforteis is op 1 januari in het leven geroepen om oververhitting in nieuwbouwwoningen tegen te gaan.

De specialist in ventilatie en zonwering organiseert daarom op woensdag 21 april het TOjuli-webinar. Adviseur Rob Daniëls bij bureau Cauberg Huygen en technisch-commercieel adviseur Michel Mengerink tonen oplossingen om deze indicator te remmen op een natuurlijke manier.

Tijdens dit webinar legt technisch-commercieel adviseur Michel Mengerink uit wat TOjuli in de praktijk inhoudt. Mengerink: “Woningen zijn door de strenge energienormen steeds beter geïsoleerd. Tegelijkertijd worden de zomers steeds heter, waardoor het risico op oververhitting toeneemt. Vooral omdat woningen nu massaal gebouwd worden met grote glaspartijen.”

Natuurlijke oplossingen
Terecht dat sinds 1 januari 2021 dan ook rekening wordt gehouden met het beperken van het risico op temperatuuroverschrijding, meent DUCO.  Dit is vastgelegd in de TOjuli-eis. De uitdaging bij het ontwerpen van een woning verschuift van ‘hoe woningen op een energiezuinige manier verwarmd kunnen worden’ naar ‘hoe ze in warme periodes op een energiezuinige manier koel houden’.

“Deze uitdaging nemen we als zonweringfabrikant graag aan”, laat DUCO weten. Dat doet de onderneming niet door het gebruik van energieverslindende apparaten, legt Mengerink uit. DUCO maakt optimaal gebruik van passieve technieken en de natuur, zoals buitenzonwering en intensieve nachtkoeling.

“Beide hebben een gunstig effect op de thermische massa en zorgen voor een efficiënte en energiezuinige verlaging van de koellast”, zegt Mengerink. “Dat geldt bij zowel grondgebonden woningen als hoogbouw.”

Inspirerende sessie
Tijdens het TOjuli-webinar gaan Rob Daniëls en Mengerink in op tal van vragen rond de eis. Ze bespreken bijvoorbeeld welke knelpunten zich kunnen voordoen bij het voldoen aan de eis voor TOjuli, welke natuurlijke concepten van toepassing in hoogbouw, en of CO2-sturing op de ventilatie de TOjuli-waarde verhoogt.

Het webinar TOjuli vindt plaats op 21 april van 10.00 tot 11.15 uur. Geïnteresseerden kunnen zich inschrijven doet u via https://www.duco.eu/nl/webinartojuli.

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde bedrijven

Andere nieuwsberichten

Kraaijvanger Architects aan de slag met renovatie Station Zuidplein

24 december 2025, 9:00

Concrete ontwerpt woongebouw in Philadelphia met gevelkunst door tattoo-artist Henk Schiffmacher

23 december 2025, 12:00

Rotterdamse Academie van Bouwkunst stelt twee curatoren aan om thematische lijnen te ontwikkelen

22 december 2025, 11:20

Den Haag ziet ruimte voor meer woningen in gebied Laakhavens-Hollands Spoor

19 december 2025, 3:15

Fijne feestdagen en een gelukkig, gezond en succesvol 2026!

24 december 2025, 1:00

Provincie Zuid-Holland: stroom van zee via Hoek van Holland naar Rotterdamse haven

23 december 2025, 5:00

DNR geactualiseerd naar hedendaagse praktijk

19 december 2025, 4:03

Inschrijving voor tiende editie Architectuurprijs Nijmegen geopend

19 december 2025, 1:17

Tweede Kamer schuift aanpassing huurwet door naar nieuw kabinet

19 december 2025, 9:13

Faillissement V&D laat nog altijd sporen na in winkelgebieden

18 december 2025, 12:03
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan