Zuiderpark
Copyright: Iris van den Broek
Zuiderpark
Copyright: Iris van den Broek
Zuiderpark
Copyright: Iris van den Broek
Zuiderpark
Copyright: Iris van den Broek

Rotterdam gaat 6.100 woningen versneld bouwen

14 september 2020, 10:42
Rotterdam hoort tot de eerste groep gemeenten die geld krijgt voor het versnellen van de bouw van huizen. Het rijk kondigde vorig jaar aan één miljard euro beschikbaar te stellen voor een woningbouwimpuls.

Voor de eerste aanvraagperiode was 290 miljoen beschikbaar. Hiervan komt ruim 46 miljoen naar Rotterdam. Van dit bedrag gaat 21 miljoen naar de gebiedsontwikkeling Feyenoord City en 25 miljoen naar de gebiedsontwikkeling Noordrand van het Zuiderpark.

Betaalbare sector
“We zijn heel blij met de bouw van 6.100 woningen in deze belangrijke gebiedsontwikkelingen. Zonder het geld van het ministerie was het niet gelukt om de helft van de woningen in de betaalbare sector te bouwen”, zegt wethouder Bas Kurvers (Bouwen en Wonen). Vorig jaar sloot Rotterdam de Woondeal Zuidelijke Randstad af met het ministerie van Binnenlandse Zaken over de uitbreiding van woningbouw.

 Door de bijdrage van het rijk en de al geplande investeringen van de gemeente zelf is de bouw van de huizen zeker gesteld. In totaal valt meer dat 50% van de huizen in het sociale en middensegment. De bouw start in 2022.

Omringende wijken
De bijdrage van het rijk is niet alleen goed voor de gebiedsontwikkelingen Feyenoord City en de Noordrand van het Zuiderpark, maar ook voor de stadswijken om deze gebieden heen, laat de gemeente weten. Met het geld kan ze naast de bouw van woningen ook aantrekkelijke voorzieningen en routes ontwikkelen.

Daarvan kunnen niet alleen de nieuwe bewoners, maar ook de bestaande bewoners uit de omgeving gebruik maken. Bovendien ontstaat met de versnelde bouw meer doorstroming van mensen  uit de omringende wijken die op zoek zijn naar een nieuwe woning, stelt gemeente Rotterdam.

Impuls bouwsector
Ook het Nationaal Programma Rotterdam Zuid (NPRZ) krijgt hierdoor een belangrijke impuls. “Met deze ontwikkelingen blijft de bouwproductie in Rotterdam op gang. Dat is niet alleen goed voor de woningzoekenden, maar ook voor de economie en de bouwsector”, zegt Kurvers.

Eerder dit jaar maakte de gemeente afspraken met ontwikkelende partijen in het ‘Doorbouwmanifest Rotterdam’ om ervoor te zorgen dat de bouw door kan gaan in de crisis en zo de woningnood kan verminderen. Met de gelden uit de woningbouwimpuls wordt een belangrijke stap gezet in de uitvoering van het manifest.

Schiehaven Noord
Rotterdam had een aanvraag ingediend van 59 miljoen euro met het oog op versnelling van de woningbouw in drie grote gebiedsontwikkelingen. De gemeente had ook een bedrag gevraagd voor de gebiedsontwikkeling Schiehaven Noord. Het Rijk heeft hier voorlopig nog geen geld voor toegekend.

“Ook met deze ontwikkeling creëren we een mooi nieuw stuk stad en zorgen we voor een toevoeging van betaalbare woningvoorraad. We gaan de afwijzing van de minister bestuderen en kijken hoe we ervoor kunnen zorgen dat het project in een volgende aanvraagperiode wel voor de woningbouwimpuls in aanmerking komt”, zegt Kurvers.
Toon alles

Andere nieuwsberichten

Benthem Crouwel wint prijsvraag voor herontwikkeling deel Praags plein

Gisteren, 15:41

'Reis naar Nieuw Zeeland' beloond met tweede Eo Wijers-regioprijs

Gisteren, 14:32

Hoogwaardig blok met sociale huurwoningen voor Leidsche Rijn Centrum

Gisteren, 12:14

Nominaties Groninger Architectuurprijs 2023 bekend

Gisteren, 10:36

Kadaster ziet dit jaar flink minder nieuwe hypotheken

Gisteren, 09:58

Erfgoedvereniging in hoger beroep na besluit renovatie Amsterdam Museum

Gisteren, 09:17

Amsterdam neemt extra maatregelen wegens achterblijven woningbouw

21 september, 2:21

Vastgoedbedrijf Certitudo valt om na problemen bij projecten

21 september, 9:40

Doortrekken Noord-Zuidlijn onzeker na miljardenbezuiniging

21 september, 9:05

RVO: subsidiepot verduurzaming publieke gebouwen binnen dag leeg

20 september, 1:48
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Wicona
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial
Sempergreen
EeStairs | Design trappen - Balustrade - Ontwerp en constructie
Aluprof Nederland BV
Intal BV
Cosentino The Netherlands B.V.
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco International KG
AGC Nederland Holding B.V.
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
Wienerberger B.V.
Knauf Insulation
Zoontjens
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
FALK® Bouwsystemen
Serge Ferrari
Alsecco
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2023 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan