Premier Mark Rutte
Copyright: Rijksoverheid.nl
Premier Mark Rutte
Copyright: Rijksoverheid.nl

Kabinet tilt stikstofplannen over weekend heen

7 november 2019, 10:03
Niet deze, maar volgende week komt het kabinet met maatregelen om de stikstofimpasse op de korte termijn te doorbreken. Dat zegt premier Mark Rutte na overleg met kopstukken uit coalitie en kabinet.

"Het is mijn schuld, ik heb verwachtingen gewekt", zegt Rutte. Hij beloofde deze week met maatregelen te komen, maar dat blijkt nu te ambitieus. De materie is zeer complex, blijft hij benadrukken. Daarom heeft de regeringscoalitie verdere "berekeningen en uitzoek-dingen" nodig.

De premier is er wel van overtuigd dat de partijen eruit kunnen komen. "Iedereen voelt de verantwoordelijkheid om te voorkomen dat er onnodig banen verloren gaan." Hij hoopt zelfs begin volgende week al plannen bekend te kunnen maken.

Dat zou dan wel gaan om "een pakket om te overbruggen", zegt VVD-fractievoorzitter Klaas Dijkhoff. "Daar zitten ook maatregelen in die voor mij pijnlijk zijn", geeft de liberaal toe.

Infrastructuur
Maxime Verhagen, voorzitter van Bouwend Nederland, waarschuwde woensdag dat het kabinet bij de aanpak van de stikstofproblemen ook oog moet hebben voor infrastructuur. Volgens hem focust het kabinet zich te veel op woningbouw.

De drempelwaarde die het kabinet op korte termijn wil instellen voor de woningbouw, moet ook voor de aanleg van spoor- en autowegen, bruggen en fietspaden gelden, stelt Verhagen. "Het negatieve effect op de werkgelegenheid zal anders structureel veel groter zijn in die branche dan in de woningbouw."

Grote bouwbedrijven werken daarnaast vaak ook nog aan infrastructuurprojecten. "De bedrijven die ook nodig zijn om de woningbouwdoelstellingen te realiseren, komen dan ook nog eens in de problemen", vreest de bouwlobbyist.

In de problemen
Een groep deskundigen trok woensdag in De Telegraaf ook aan de bel over dit onderwerp. Als het kabinet de stikstofruimte die het verlagen van de maximumsnelheid oplevert alleen gebruikt voor de woningbouw, komt infrastructuur in de problemen, stellen de experts.

De maatregelen die het kabinet deze week wilde treffen, moesten in eerste instantie vooral de woningbouw uit het slop trekken. Maar premier Mark Rutte noemde 'woningbouw en infrastructuur' na een coalitieoverleg over de stikstofproblemen de meest prangende onderwerpen. "Je hebt allebei nodig", aldus de premier. "Omdat daar de grootste zaken zitten die je zo snel mogelijk wil lostrekken."

Verhagen ziet tevens een 'verkramping' bij de verschillende overheden. Uit angst zijn zij te terughoudend met het verstrekken van vergunningen, vindt Verhagen. "Overheden houden elkaar vast."

Bron: ANP

Andere nieuwsberichten

Rijssen-Holten heeft bijzonder energiezuinig nieuw zwembadcomplex

Gisteren, 17:17

Woonconcept 'Alles op een rijtje' moet beter inspelen op wensen woningzoekers

Gisteren, 12:01

Nederlands paviljoen in Venetië toont ‘Plumbing the System’

Gisteren, 09:00

Ontwerp Nederlands paviljoen Expo 2025 Osaka onthuld

5 juni, 5:33

Geen vergoeding vloerenbedrijf ingestorte parkeergarage Eindhoven

Gisteren, 16:23

Voor het eerst meer energie uit zonnepanelen dan uit biomassa

5 juni, 3:41

Woongebouw in Amsterdam-Oost onbewoonbaar door grote brand

5 juni, 11:19

Nederland halverwege doel hernieuwbare energie: 15 procent

2 juni, 2:06

Woningplatform ziet interesse voor schaars huuraanbod stijgen

1 juni, 9:40

Toezichthouder: zonnepanelen via omvormer makkelijk te hacken

30 mei, 10:51
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Mosa.
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Wicona
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Forster
VELUX Commercial
Sempergreen
EeStairs | Design trappen - Balustrade - Ontwerp en constructie
Aluprof Nederland BV
Intal BV
Cosentino The Netherlands B.V.
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco International KG
AGC Nederland Holding B.V.
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
Wienerberger B.V.
Knauf Insulation
Zoontjens
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
YVI Application Family
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
VELUX Nederland B.V.
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
FALK® Bouwsystemen
Serge Ferrari
Alsecco
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2023 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan