Slaakhuys
Copyright: Joost Groeneveld
Paradijshof
Copyright: HP Architecten
Gymzaal De Adamshof
Copyright: Anja Schlamann
Fenix I
Copyright: Ossip van Duivenbode
Transformatie voormalig PTT-gebouw
Copyright: JSA | jeroen schipper architecten
Penthouse West 399
Copyright: Christian van der Kooy
Lijnbaan 35-43
Copyright: Sebastian van Damme
Buitenplaats Brienenoord
Copyright: Buitenplaats Brienenoord
Ruiterbrug
Copyright: René de Wit
House of Cool
Copyright: Ossip van Duivenbode
Slaakhuys
Copyright: Joost Groeneveld
Paradijshof
Copyright: HP Architecten
Gymzaal De Adamshof
Copyright: Anja Schlamann
Fenix I
Copyright: Ossip van Duivenbode
Transformatie voormalig PTT-gebouw
Copyright: JSA | jeroen schipper architecten
Penthouse West 399
Copyright: Christian van der Kooy
Lijnbaan 35-43
Copyright: Sebastian van Damme
Buitenplaats Brienenoord
Copyright: Buitenplaats Brienenoord
Ruiterbrug
Copyright: René de Wit
House of Cool
Copyright: Ossip van Duivenbode

Nominaties Rotterdam Architectuurprijs 2019 bekend

1 november 2019, 14:12
De nominaties voor de Rotterdam Architectuurprijs 2019 zijn bekend. Tien projecten zijn in de race voor deze tiende editie van de prijs, die op woensdag 18 december wordt uitgereikt. Naast de jury kan ook het publiek zijn favoriete project kiezen.

De stemronde voor het publiek is vandaag begonnen en loopt door tot en met 1 december. Dit jaar zijn in totaal 47 projecten ingezonden, meldt architectuurcentrum AIR Rotterdam, dat de organisatie voor zijn rekening neemt. Opvallend is het aandeel gebouwtransformaties; liefst zestig procent van de inzendingen valt onder deze categorie, laat AIR weten.

De genomineerde projecten (met de opdrachtgever en architect) zijn:

- Slaakhuys (Frame Vastgoed – Jeroen Hoorn, Marge Architecten en HDVL Designmakers)

- Paradijshof (Woonstad Rotterdam - West 8 (Edzo Bindels), HP architecten, Office Winhov)

- Gymzaal De Adamshof (gemeente Rotterdam Dienst Stadsontwikkeling - Ziegler|Branderhorst en Artesk van Royen Architecten)

- Fenix I (Heijmans Vastgoed - Mei architects and planners)

- Transformatie voormalig PTT-gebouw (particuliere belegger, Rotterdam - JSA | jeroen schipper architecten)

- Penthouse West 399 (Nanne de Ru & Nolly Vos - Powerhouse Company)

- Lijnbaan 35-43 (Manhave Vastgoed – BureauVanEig)

- Buitenplaats Brienenoord (Stichting Grondvesten - Superuse Studios)

- Ruiterbrug (gemeente Rotterdam - Happel Cornelisse Verhoeven)

- House of Cool (Fullhouse Vastgoed - Bokkers van der Veen Architecten)

Vakjury
De vakjury van de Rotterdam Architectuurprijs staat dit jaar staat onder leiding van Esther Agricola (directeur Ruimte en Duurzaamheid gemeente Amsterdam). De andere juryleden zijn Do Janne Vermeulen (Architect/Directeur Team V Architectuur), Niraj Sewraj (stadsontwikkelaar bij BPD), Marianne van der Sanden (architect/partner, Braaksma & Roos Architectenbureau) en Jan Bruil (hoofd Ontwikkeling & Realisatie Nederland Bouwinvest). 

Andere nieuwsberichten

Nominaties Interieur van het Jaar 2021 bekend

2 uur geleden

'Doorgaande' transformatie Keilepand grotendeels afgerond

24 september, 3:23

WE architecten levert socialewoningbouwcomplex Zeeburgereiland op

24 september, 2:17

'Stad' voor vogels op drijvend eiland Vondelpark

24 september, 11:56

China kampt met grote stroomtekorten

4 uur geleden

Beijing verscherpt toezicht op rekeningen Evergrande

24 september, 10:39

Polak Building gaat maandag weer open

24 september, 9:29

AIR lanceert Open Oproep eenzaamheid in Groot IJsselmonde

23 september, 3:49

TNO: ruim half miljoen huishoudens kampen met ‘energiearmoede’

23 september, 2:58

Amsterdam investeert vier miljard om uit coronacrisis te komen

23 september, 9:32
Ronnie WeessiesRedacteur
KUBUS BV
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen by ODS
Aliplast Aluminium Systems
Mosa.
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Wicona
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Forster
Balink Glas & Aluminium BV
VELUX Commercial
Sempergreen
Aluprof Nederland BV
Intal BV
Cosentino The Netherlands B.V.
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco International KG
AGC Nederland Holding B.V.
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
Wienerberger B.V.
Duco Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
ROCKWOOL B.V.
Master Builders Solutions Nederland B.V.
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Rockpanel
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
VELUX Nederland B.V.
Jung | Hateha B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
OWA Benelux BV
FALK® Bouwsystemen
Serge Ferrari
Alsecco
Tata Steel Colorcoat®
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan