Copyright: Ministerie van Binnenlandse Zaken
Copyright: Ministerie van Binnenlandse Zaken

Bouw 20.000 woningen in Groningen versneld

9 januari 2019, 16:09
De benodigde bouw van 20.000 woningen in de gemeente Groningen tot het jaar 2030 wordt versneld. Minister Kajsa Ollongren (Binnenlandse Zaken) heeft woensdag een ‘woondeal’ gesloten met de gemeente Groningen die dit mogelijk maakt. Als eerste zijn de Eemskanaalzone, het Suikerfabriekterrein, uitbreidingswijk Meerstad en de te vernieuwen wijk Selwerd aan de beurt.

Voor de Eemskanaalzone en het Suikerfabriekterrein dient de gemeente Groningen dit jaar een experimenteeraanvraag in bij het Rijk. Het experiment, op basis van de Crisis- en Herstelwet, maakt het mogelijk om flexibeler met bestemmingsplannen om te gaan zodat er sneller gebouwd kan worden. Deze experimenteerstatus moet een tijdwinst opleveren van minstens een half jaar.

Het Rijk en Groningen willen de bouwproductie versnellen naar 8.000 in het jaar 2023. In de periode tot 2030 komen daar nog eens 12.000 woningen bij. In de woondeal is naast het vergroten van de bouwproductie ook aandacht voor de leefbaarheid in wijkvernieuwingswijken, zoals Selwerd.

Door de wijkvernieuwing te koppelen aan de energietransitie, zoals bij de pilot voor een aardgasvrije wijk Paddepoel al gebeurt, moet de leefbaarheid een impuls krijgen. Daarmee kan deze aanpak van de wijk Selwerd als voorbeeld dienen voor andere wijkvernieuwingswijken in het land, aldus het ministerie van BZK en de gemeente Groningen.

Landelijk zijn er de komende jaren jaarlijks 75.000 woningen extra nodig om de tekorten in te lopen. In aansluiting op de afspraken met de gemeente Groningen gaat minister Ollongren nog afspraken maken met vier andere regio’s waar de druk op de woningmarkt groot is: de Metropoolregio Amsterdam, de Metropoolregio Utrecht, de Metropoolregio Rotterdam-Den Haag en de regio Eindhoven.

In de woondeals staan voor de kortere termijn afspraken over locaties waar woningbouw versneld van de grond kan komen. Voor de langere termijn gaat het om het zeker stellen van voldoende plancapaciteit door als partners samen te werken bij enkele complexe ontwikkellocaties, meldt het ministerie.

Andere nieuwsberichten

Benthem Crouwel wint prijsvraag voor herontwikkeling deel Praags plein

22 september, 3:41

'Reis naar Nieuw Zeeland' beloond met tweede Eo Wijers-regioprijs

22 september, 2:32

Hoogwaardig blok met sociale huurwoningen voor Leidsche Rijn Centrum

22 september, 12:14

Nominaties Groninger Architectuurprijs 2023 bekend

22 september, 10:36

Kadaster ziet dit jaar flink minder nieuwe hypotheken

22 september, 9:58

Erfgoedvereniging in hoger beroep na besluit renovatie Amsterdam Museum

22 september, 9:17

Amsterdam neemt extra maatregelen wegens achterblijven woningbouw

21 september, 2:21

Vastgoedbedrijf Certitudo valt om na problemen bij projecten

21 september, 9:40

Doortrekken Noord-Zuidlijn onzeker na miljardenbezuiniging

21 september, 9:05

RVO: subsidiepot verduurzaming publieke gebouwen binnen dag leeg

20 september, 1:48
Ronnie WeessiesRedacteur
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Wicona
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial
Sempergreen
EeStairs | Design trappen - Balustrade - Ontwerp en constructie
Aluprof Nederland BV
Intal BV
Cosentino The Netherlands B.V.
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco International KG
AGC Nederland Holding B.V.
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
Wienerberger B.V.
Knauf Insulation
Zoontjens
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
FALK® Bouwsystemen
Serge Ferrari
Alsecco
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2023 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan