Fred Schoorl + Jeroen van Schooten
Copyright: BNA

BNA & PEP gaan samen verder met Professional Experience Programme

13 december 2018, 16:57
De BNA en Stichting PEP (Professional Experience Programme) gaan met ingang van 1 januari 2019 gedurende twee jaar een samenwerking aan. BNA draagt de komende twee jaar zorg voor de praktische uitvoering van het programma voor beroepservaring.

Stichting PEP is de geaccrediteerde aanbieder van het geïntegreerde programma voor beroepservaring. Afgestudeerde architecten, stedenbouwkundigen, landschapsarchitecten en interieurarchitecten doen via het tweejarige programma beroepservaring op via een meester-gezel-traineeship.

De branchevereniging en Stichting PEP hebben afgesproken dat de BNA de komende twee jaar zorgt voor de praktische uitvoering van het PEP-programma. De intentie daarbij is om aan het eind daarvan het beroepservaringsprogramma twee jaar het PEP-programma volledig te integreren binnen BNA.

“Als architect en bureau-eigenaar weet ik: beroepservaring opdoen is cruciaal voor de rest van je loopbaan”, zegt Jeroen van Schooten, bestuursvoorzitter Stichting PEP. “Je leert er praktijkzaken die in architectuuropleidingen niet aan de orde komen. Meegaan naar een presentatie of acquisitiegesprek, meekijken bij een honorarium- en contractonderhandeling en noem maar op.”

Van Schooten merkt op dat het aantal kandidaten momenteel snel groeit. Door de samenwerking met de BNA is die groei in goede banen te leiden. “Ideaal”, noemt de bestuursvoorzitter het.

BNA-directeur Fred Schoorl: “Het succes van het PEP-programma is te danken aan de inzet van vele professionals en partners in de afgelopen jaren. Het doel van onze samenwerking is om de continuïteit van het programma verder te versterken.”

Het nut en noodzaak van het programma worden inmiddels door alle betrokkenen onderschreven, stelt Schoorl. “Ik ben ervan overtuigd dat een beroepservaringsperiode bijdraagt aan een hogere waardering van het beroep, zowel in de maatschappij als in de markt”, zegt hij.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Ontwerp van UNS voor theater in Hongkong onthuld

16 januari, 12:45

Space&Matter, Common City en Zenzo winnen tender voor een van de laatste kavels van Centrumeiland in Amsterdam

16 januari, 10:58

Maarten Hajer verzorgt 26e Jan Wilslezing

15 januari, 2:34

Team met Studio Prototype en Hollandse Nieuwe renoveert rijkskantoor Maastricht

15 januari, 12:22

Subsidie voor extra woonlagen en splitsing in Gelderland

15 januari, 12:43

Zuidelijke provincies: in elke provincie een rijksmuseum

15 januari, 11:11

Zeeland en Rijk onderzoeken samen alternatief voor Zeelandbrug

14 januari, 4:29

Katwijk mag na jaren vertraging woonwijk met 5600 huizen bouwen

14 januari, 1:04

Europese klimaatdienst: klimaatdoel dreigt al tegen 2030 te sneuvelen

14 januari, 10:31

INBO benoemt Fokke de Vries tot partner

13 januari, 2:10
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan