Copyright: Jeroen Verrecht
Copyright: Jeroen Verrecht
Copyright: Jeroen Verrecht
Copyright: Jeroen Verrecht
Copyright: Jeroen Verrecht
Copyright: Jeroen Verrecht
Copyright: Jeroen Verrecht
Copyright: Jeroen Verrecht
Copyright: Handmade Industrials
Copyright: Handmade Industrials
Copyright: Handmade Industrials
Copyright: Jeroen Verrecht
Copyright: Jeroen Verrecht
Copyright: Jeroen Verrecht
Copyright: Jeroen Verrecht
Copyright: Jeroen Verrecht
Copyright: Jeroen Verrecht
Copyright: Jeroen Verrecht
Copyright: Jeroen Verrecht
Copyright: Handmade Industrials
Copyright: Handmade Industrials
Copyright: Handmade Industrials

NL in Milaan 2018: HandMade Industrials

30 april 2018, 16:25
Architectenweb presenteert een korte serie rond Nederlands ontwerp dat tijdens de Milan Design Week, van 17 tot en met 22 april te zien was. In aflevering 4 gaan we naar Bar Anne, waar de bijzondere Impose Series van HandMade Industrials te zien was.

Steeds meer productieprocessen worden gestuurd door computers, waardoor letterlijk en figuurlijk de menselijke invloed op het eindproduct vermindert. Menselijke kennis, ervaring en experimenten verdwijnen uit het proces, stelt HandMade Industrials; de studio vindt dat een alarmerende gedachte.

Als antwoord daarop wil Handmade Industrials een poëtische ontwerpbenadering koppelen aan zowel praktisch experiment als industriële technieken. Een van de benaderingswijzen van de studio, bestaande uit Rutger de Regt en Marlies van Putten, is gebaseerd op industriële processen van plastic gieten, waarbij de mallen echter fysieke beperkingen krijgen opgelegd.

Thermoplastisch materiaal
Het resultaat is de Impose Series, zoals De Regt en Van Putten die tijdens de Milan Design Week presenteerden bij Bar Anne. De gepresenteerde collectie omvat unieke en kleurrijke objecten, variërend van vazen tot krukken, banken en bijtafels.

De techniek is terug te voeren op wat De Regt eerder toepaste voor de Make & Mold-meubelserie. Hierbij zocht hij een manier om zich zowel een industrieel proces als materiaal toe te eigenen: het vormen van plastic objecten met behulp van warmte en druk en thermoplastisch materiaal.

Hij ontwikkelde een warmtegeleidende mal, die hij vulde met gerecycled polypropyleen, een materiaal dat bij verhitting vormbaar is. Na afkoeling van de mal is een afgewerkt product het resultaat, met telkens eigen details en karakter.

Ballonnen met beperking
Ook voor de Impose Series werkt Handmade Industrials met thermoplasten. Met een biogebaseerde thermoplast wordt gebruikt voor de productie van de vazen; het solide en toch lichtgewicht meubilair produceert het duo met eps-korrels. De studio kiest hierbij echter niet voor onbuigzame metalen mallen, maar flexibele ballonnen als mallen.

De Regt en Van Putten leggen de ballonnen fysieke beperkingen op; terwijl ze als een huid de kunststofkorrels bijeen houden, worden de ballonnen in verschillende, organische vormen gedwongen. Dit is vergelijkbaar met een vroeg experiment van De Regt, waaruit zijn meubelserie Happy Misfits voortkwam.

De uiteindelijke vorm van de Impose-objecten wordt vastgehouden door een vacuüm te creëren en de thermoplast te verwarmen. Na uitharding voorziet HandMade Industrials het resultaat van meerdere coatings voor een duurzaam, eenmalig object. 

Andere nieuwsberichten

Eerste bomen geplant bij Wonderwoods in Utrecht

26 mei, 1:36

Platform Woonopgave gelanceerd met scherpe analyse van woningbouwopgave

26 mei, 12:00

Demontabel kantoren- en laboratoriumcomplex Matrix ONE van MVRDV geopend

25 mei, 4:07

Rotterdam wil 30.000 woningen bouwen in Oostflank

25 mei, 3:03

Boek brengt brutalistische gebouwen in Nederland in kaart

25 mei, 3:56

VDL Groep wil De Meeuw volledig overnemen

25 mei, 2:06

Noord-Holland vraagt 1,2 miljard voor landelijk gebied

24 mei, 3:24

Amsterdam volgens Atlas aantrekkelijkste stad om in te wonen

24 mei, 9:39

Burgemeester vraagt om vergunningsplicht voor opkopen vastgoed

23 mei, 11:58

BNA: helft van bureaus verwacht daling opdrachten en omzet

23 mei, 10:17
Robert MuisRedacteur
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Mosa.
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Wicona
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Forster
VELUX Commercial
Sempergreen
EeStairs | Design trappen - Balustrade - Ontwerp en constructie
Aluprof Nederland BV
Intal BV
Cosentino The Netherlands B.V.
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco International KG
AGC Nederland Holding B.V.
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
Wienerberger B.V.
Knauf Insulation
Zoontjens
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
YVI Application Family
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
VELUX Nederland B.V.
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
FALK® Bouwsystemen
Serge Ferrari
Alsecco
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2023 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan