Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

'Technologie drijft migratie verder op'

21 april 2017, 10:25
Technologische ontwikkelingen kunnen de toch al grote migratiestroom uit arme landen de komende jaren verder laten aanzwellen. Automatisering bedreigt een groot deel van de werkgelegenheid in ontwikkelingslanden, terwijl de wereldwijde toegang tot het internet de verwachtingen en ambities van de inwoners van die landen juist opschroeft, stelde Wereldbank-president Jim Yong Kim donderdag.

Voortschrijdende automatisering vormt volgens de Wereldbank een bedreiging voor twee derde van alle banen in ontwikkelingslanden. Kim wees daarbij op de kledingindustrie, die drastisch kan veranderen door de opkomst van 3D-printers. "Twee, drie jaar geleden vroegen we ons nog af of dat ooit zou kunnen, nu zien we er al voorbeelden van.''

Bovendien zorgt de steeds kleinere wereld ervoor dat mensen meer willen, stelde Kim. "Internet, smartphones en sociale media laten iedereen zien hoe iedereen leeft. Daardoor groeien verwachtingen wereldwijd, dat zie ik overal waar ik kom.''

Deze ontwikkelingen komen bovenop de vele politieke conflicten en de steeds verder groeiende problemen door klimaatverandering in ontwikkelingslanden, die al hebben gezorgd voor de grootste vluchtelingencrisis sinds de Tweede Wereldoorlog. Hulporganisaties moeten daarom de manier veranderen waarop ze te werk gaan, stelde Kim.

De Wereldbank voorziet daarbij een grotere rol voor het bedrijfsleven bij de financiering van projecten. Als de private sector meer infrastructuurprojecten op zich neemt, dan kunnen organisaties als de Wereldbank zich meer richten op de ontwikkeling en het onderwijs van mensen, aldus Kim.

"Het goede nieuws is dat er nooit een beter moment is geweest om win-winsituaties te vinden'', stelde Kim. "Er staan biljoenen dollars aan de zijlijn, waarop niet of nauwelijks rente wordt verdiend en waarvoor investeerders betere rendementen willen vinden. Dat kapitaal moeten we mobiliseren.'' 

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Team van BPD, MORE, SITE en Vogt Landscape wint partnerselectie Spoorkwartier Groningen

Vandaag, 17:18

Met houten trap/meubel organiseert Studio Prototype verborgen woning in de Jordaan

Vandaag, 16:45

Woningbouwproject La Vallée Verte door MVRDV in Bordeaux opgeleverd

Vandaag, 15:42

Vakjury Heuvelinkprijs wijst voor het eerst twee winnaars aan

Vandaag, 14:38

Meer nodig om miljardentekort woningcorporaties op te lossen

Vandaag, 16:41

CPB: hogere inkomens beschikken vaker over zonnepanelen

Vandaag, 13:23

Groene stroom is volgens klimaatstichting iets vaker echt groen

Vandaag, 09:21

Gemeente Sittard-Geleen viert 25-jarig jubileum met architectuurprijs

Gisteren, 13:39

Groene Hart kan volgend jaar alsnog opengaan voor windturbines

Gisteren, 12:16

Gebied voor Hollandse kust wordt beschermde natuur voor vogels

2 juni, 2:31
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan