Copyright: Finch Buildings
Copyright: Finch Buildings
Copyright: Finch-modules tijdens FabCity, juli 2016. Kees Hummel grafie
Copyright: Finch-modules tijdens FabCity, juli 2016. Kees Hummel grafie
Copyright: Finch-modules tijdens FabCity, juli 2016. Kees Hummel grafie
Copyright: Finch Buildings
Copyright: Finch Buildings
Copyright: Finch-modules tijdens FabCity, juli 2016. Kees Hummel grafie
Copyright: Finch-modules tijdens FabCity, juli 2016. Kees Hummel grafie
Copyright: Finch-modules tijdens FabCity, juli 2016. Kees Hummel grafie

Eerste Finch-modules in Leiden en Steenbergen

16 november 2016, 13:55
Zowel in de gemeente Leiden als Steenbergen is besloten tot het bouwen van woningen met Finch-modules. De massief houten modules, ontwikkeld door architect Jurrian Knijtijzer, zullen een mix aan doelgroepen gaan huisvesten.

De keuze van Leiden en Steenbergen om wooneenhedenmet Finch-modules te bouwen, betekent de eerste concrete toepassing van het systeem. De stapelbare en aanpasbare houten Finch-modules werden in mei van dit onthuld op de duurzaamheidscampus FabCity, in Amsterdam; bij de prijsvraag A Home away from Home, voor huisvesting van asielzoekers, was de Finch-module een van de winnaars.

Grondabonnement
Woningstichting Ons Doel in Leiden heeft met Finch Buildings een overeenkomst gesloten tot de bouw van zestien modules. De wooneenheden worden begin 2017 gerealiseerd aan de Sumatrastraat. Een speciale afspraak met de gemeente Leiden maakt de realisatie mede mogelijk.

De gemeente heeft Ons Doel de garantie gegeven dat de Finch-modules, na een eerste tijdelijke bestemming, worden verplaatst naar elders in de stad. Deze vorm van garantie op grond – ook ‘grondabonnement’ genoemd – stelde de woningcorporatie in staat de Finch-modules aan te schaffen.

“Dat de gemeente voor de langere termijn een toezegging van grond heeft gedaan, heeft kwaliteit mogelijk gemaakt in tijdelijkheid”, verklaart Finch Buildings. “Dat is nieuw in Nederland.”

Starters en statushouders
Woningcorporatie Stadlander en de gemeente Steenbergen hebben besloten voor de bouw van veertig modules in de wijk Buiten de Veste. De woningen worden hier in vier appartementenblokken van twee woonlagen gerealiseerd.

De zelfstandige wooneenheden van circa 30 m2 hebben een eigen badkamer en keuken. De woningcorporatie acht ze heel geschikt en betaalbaar voor alleenstaanden of starters op de woningmarkt.

Stadlander wil dan ook tweederde van de appartementen te huur aanbieden aan reguliere woningzoekenden met bescheiden inkomens. Maximaal een derde deel wil de woningcorporatie gebruiken voor de huisvesting van alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens, waaronder statushouders, laat ze weten.

Verplaatsbaar
De modules van Finch Buildings kunnen eenvoudig in andere gebouwsamenstellingen worden herplaatst. Dit draagt bij aan de mogelijkheid om een locatie te laten krimpen of groeien. Tegelijkertijd voldoet het verplaatsbare concept aan de verwachtingen van permanente bouw, zoals de jury van de competitie A Home away from Home opmerkte.

Andere nieuwsberichten

Bouw van The Baan Tower van start

3 uur geleden

Signature presenteert zich als nieuwe gebieds- en natuurontwikkelaar

Gisteren, 16:00

Bruisend festivalhart van Rotterdam Architectuur Maand in beeld

Gisteren, 09:51

Met Nudus slaan Caro van de Venne, Albert Dijk en Tim Brans een nieuwe weg in

Gisteren, 09:00

Sara van Popta en Marc Eijkelkamp treden toe tot directie 19 het atelier

Gisteren, 17:44

Provincie Utrecht pakt verouderde bedrijventerreinen aan

7 juni, 4:00

Geen vergoeding vloerenbedrijf ingestorte parkeergarage Eindhoven

6 juni, 4:23

Voor het eerst meer energie uit zonnepanelen dan uit biomassa

5 juni, 3:41

Woongebouw in Amsterdam-Oost onbewoonbaar door grote brand

5 juni, 11:19

Nederland halverwege doel hernieuwbare energie: 15 procent

2 juni, 2:06
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Mosa.
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Wicona
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Cembrit B.V.
Forster
VELUX Commercial
Sempergreen
EeStairs | Design trappen - Balustrade - Ontwerp en constructie
Aluprof Nederland BV
Intal BV
Cosentino The Netherlands B.V.
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco International KG
AGC Nederland Holding B.V.
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
Wienerberger B.V.
Knauf Insulation
Zoontjens
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
YVI Application Family
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
VELUX Nederland B.V.
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
FALK® Bouwsystemen
Serge Ferrari
Alsecco
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2023 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan