Copyright: BDG Architecten
Copyright: BDG Architecten
Copyright: BDG Architecten
Copyright: BDG Architecten
Copyright: BDG Architecten
Copyright: BDG Architecten
Copyright: BDG Architecten
Copyright: BDG Architecten
Copyright: BDG Architecten
Copyright: BDG Architecten
Copyright: BDG Architecten
Copyright: BDG Architecten
Copyright: BDG Architecten
Copyright: BDG Architecten
Copyright: BDG Architecten
Copyright: BDG Architecten

BDG Architecten ontwerpt politiebureau Venray

11 oktober 2016, 12:51
De architectenselectie voor de nieuwbouw van het politiebureau in Venray is gewonnen door BDG Architecten. De opdrachtgever heeft voor het ontwerp gekozen vanwege de efficiënte logistiek en de passende uitstraling.

Het huidige gebouw van het politieteam in Venray is sterk verouderd en voldoet niet meer aan de eisen van deze tijd. Daarom is besloten nieuwe, compactere huisvesting te realiseren, direct naast het bestaande gebouw.

BDG Architecten heeft het nieuwe gebouw als een eenheid met het beveiligde binnenterrein ontworpen. Het efficiënt ontworpen gebouw oogt robuust en tegelijkertijd warm en natuurlijk. Daarmee is het, aldus de architecten, een mooie toevoeging aan de omgeving en straalt het gebouw op een sympathieke wijze autoriteit uit.

Privacy en zichtbaarheid
De natuurstenen tuinmuur wordt doorgezet in de plint van de gevel en vormt een stevige basis voor de lichtere opbouw. De opbouw is bekleed met ‘een sluier’ van aluminium lamellen, die zich sluit op plaatsen waar privacy gewenst is en zich opent ter plaatse van algemene ruimten.

De behoefte aan een zekere zichtbaarheid, en aan daglicht en uitzicht, wordt op maaiveldniveau opgelost door het natuursteen op een aantal plekken ‘open te maken’. Terwijl hierdoor zicht van binnenuit ontstaat, blijft de privacy gewaarborgd doordat voorbijgangers niet direct naar binnen kunnen kijken. De oplossing levert tevens in de avonduren een fraai beeld op, waarbij de aanwezigheid van de politie zichtbaar is.

Flexibel en comfortabel
De plattegrond kenmerkt zich door een vrij vloerveld met flexibele werkplekken, ingericht volgens het concept van het Nieuwe Werken. Op deze manier is het gebouw tevens voorbereid op toekomstige veranderingen binnen het werk van de politie.

De agenten van het politieteam in Venray komen te werken in een comfortabele, professionele en huiselijke sfeer, stelt het architectenbureau. Het compacte ontwerp stimuleert samenwerking en kent korte, efficiënte looplijnen. Verder krijgt het team een kantine met veel daglicht en aangrenzend een beschut dakterras.

Het compacte ontwerp heeft een hoge duurzaamheidsambitie en wordt energieneutraal uitgevoerd. Hoge isolatiewaardes, energiezuinige verlichting en ventilatie, een warmtepomp en pv-cellen dragen bij aan het waarmaken van de ambitie.

Integraal ontwerpteam
BDG Architecten is met een integraal ontwerpteam geselecteerd als ontwerper voor de nieuwbouw. Het team, dat verder bestaat uit Deerns, Pieters Bouwtechniek en Huls Bouwkostenmanagement, werkt het ontwerp uit. Het nieuwe politiebureau zal medio 2018 in gebruik worden genomen.

Andere nieuwsberichten

MVRDV en Orange Architects ontwerpen vooruitlopend op de wederopbouw van Oekraïne

Gisteren, 17:05

Wubben.Chan ontwerpt woongebouw nabij Marconiplein

Gisteren, 11:41

Studio A Kwadraat + OMA en Schools by Circlewood winnen competitie voor eerste Innovatie Partnerschool in Weesp

Gisteren, 10:58

Een thuiskomen voor Bedaux de Brouwer Architecten

28 november, 2:30

Nijmegen hoeft plannen voor westelijke entree station niet aan te passen

26 minuten geleden

Miljoenen naar onderzoek voor duurzame oplossing PFAS

1 uur geleden

Vastgoedinvesteerder Signa vraagt uitstel van betaling aan

Gisteren, 15:31

Feesttoerist ook na Stay Away-campagne aangetrokken tot Amsterdam

Gisteren, 12:19

PvdA'er Henk Nijboer moet sociale agenda in aardbevingsgebied vormgeven

Gisteren, 09:57

Duits energieconcern RWE steekt 55 miljard in duurzame projecten

28 november, 4:06
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Wicona
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial
Sempergreen
EeStairs | Design trappen - Balustrade - Ontwerp en constructie
Aluprof Nederland BV
Intal BV
Cosentino The Netherlands B.V.
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco International KG
AGC Nederland Holding B.V.
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
Wienerberger B.V.
Knauf Insulation
Zoontjens
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
FALK®
Serge Ferrari
Alsecco
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2023 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan