Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: gemeente Venlo
Copyright: gemeente Venlo
Copyright: gemeente Venlo
Copyright: gemeente Venlo
Copyright: gemeente Venlo
Copyright: gemeente Venlo
Copyright: gemeente Venlo
Copyright: gemeente Venlo

C2C-vernieuwing voor sportcomplex Venlo

20 november 2014, 15:54
Sportcomplex Egerbos in Venlo is vernieuwd volgens de uitgangspunten van cradle-to-cradle (C2C). Vrijdag vindt de officiële opening plaats van het gebouw, dat deels is verbouwd en voor een deel is vervangen door nieuwbouw. Het ontwerp is gemaakt door 2.0 Architecten, in samenwerking met het C2C ExpoLAB.

Dat meldt de gemeente Venlo donderdag. De focus voor Egerbos lag op het gebruik en opwekking van schone energie, het gebruik van gezonde en veilige materialen en het inzetten van functioneel groen. Ook worden gebruikers bewust gemaakt van C2C en de voordelen ervan, onder meer doordat er een educatieve route door het gebouw is uitgezet.

Voor een van de twee sporthallen is voor vervangende nieuwbouw gekozen omdat deze niet meer aan de gewenste eisen voor sport voldeed. De andere hal is behouden gebleven en aangepast aan de wensen van nu. De kantine is in de nieuwe situatie verplaatst naar het midden van het complex.

"De nieuwe sporthal is verdiept aangelegd en is iets los komen te liggen van de bestaande hal zodat hiertussen ruimte is gecreëerd voor de kantine als hart van het gebouw”, vertelt architect Rob van Vugt (2.0 Architecten).

“Door de nieuwe sporthal verdiept aan te leggen wordt; gebruik gemaakt van natuurlijke koeling, worden beide sporthallen van natuurlijk daglicht voorzien, sluit de nieuwbouw stedenbouwkundig goed aan op haar kleinschalige omgeving en wordt maximaal zicht geboden op de sportvloeren. De centraal gesitueerde ingang draagt bij aan een goede oriëntatie voor de sporters en de bezoekers.”

De gevel van het vernieuwde complex is omzoomd door een groene ‘sjaal’. “Hierdoor zal het gebouw niet alleen beter worden ingepast in haar omgeving, wat prettiger is voor de omwonenden, maar zal ook vanuit het sportcomplex het overgrote deel zicht krijgen op groen”, zegt wethouder Henk Brauer (Sport).

“Daarbij hebben de groene gevel en daken niet alleen een positief effect op de beleving, maar ook op luchtkwaliteit, waterhuishouding en energiegebruik.”

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Huis op een Duin van Unknown Architects nestelt zich in het landschap

Gisteren, 15:58

Cécilia Gross benoemd tot nieuwe Rijksbouwmeester

Gisteren, 15:26

MVRDV ontwerpt torens in Taipei die van elkaar lijken ‘losgebroken’

Gisteren, 10:52

SFA organiseert derde editie congres Architect van je eigen werk

25 juni, 3:33

Zeeland beproeft nieuwe technologie om luchtkwaliteit te meten

Gisteren, 11:43

Met nieuwe regels hoopt Rotterdam meer op te toppen

Gisteren, 09:31

CRa pleit voor ingrijpende koerswijziging op woningmarkt

25 juni, 1:37

Raad van State accordeert bouw 1.200 woningen op plek SoZa

25 juni, 11:24

Minister snapt frustratie Groningers na fouten bij versterking

24 juni, 2:48

Meerderheid senaat positief tegenover regiewet woningbouw

24 juni, 10:27
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan