Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Vijf kandidaten voor Collectiegebouw Boijmans

5 augustus 2013, 11:30
Vijf architectenbureaus en –combinaties mogen een schetsontwerp maken voor het nieuwe Collectiegebouw van Museum Boijmans van Beuningen. Het moet een ‘spectaculair en uitnodigend’ gebouw worden, waarmee het Rotterdamse Museumpark er ‘een mooie entree en blikvanger van internationale allure bij krijgt’.

Dat hebben de gemeente Rotterdam en Boijmans maandag bekendgemaakt. Het is een van de eerste grote opdrachten die onder de nieuwe Aanbestedingswet (die per 1 april in werking is getreden) zijn uitgeschreven. Geselecteerd zijn: Architectenbureau Koen van Velsen, het Zwitserse Harry Gugger Studio in combinatie met Barcode Architects, MVRDV, Neutelings Riedijk Architecten en NIO architecten in combinatie met het Chinese MAD architects & Okra landschapsarchitecten.

In het gebouw komen een museale opslag van kunstobjecten, een expertisecentrum voor beheer en onderhoud en diverse publieksfuncties. “Het Collectiegebouw bestaat uit goed beveiligde depots, waar de gemeentelijke collectie en diverse andere kunstverzamelingen onder optimale omstandigheden bewaard worden”, meldt de gemeente Rotterdam.

“Het gebouw is desondanks niet afgesloten. Grote delen van het Collectiegebouw zijn voor het publiek toegankelijk. De bezoeker doorkruist het gebouw via een verrassend parcours dat door het hele pand gaat, vanaf de plint tot aan het dak.”

“Onderweg komt hij in vrij toegankelijke publieksruimten (zoals een restaurant en expositiezalen) en ziet ruimten die beperkt toegankelijk zijn (zoals ateliers waarin kunstwerken worden behandeld en depotopstellingen achter glas).”

“Het toegankelijke gebied laat op deze wijze zien wat er in het gebouw achter de schermen plaatsvindt. Zo kan iedereen zien wat het werken met kunst inhoudt.”

47 inzendingen
De selectiecommissie met onder andere Rijksbouwmeester Frits van Dongen en landschapsarchitect Lodewijk Baljon heeft 47 inzendingen uit binnen- en buitenland ontvangen. Komend najaar worden de vijf schetsontwerpen gepresenteerd, waarna naar verwachting eind dit jaar het winnend ontwerp wordt gekozen.

Na afronding van de architectenselectie worden alle ontwerpen tentoongesteld in Museum Boijmans van Beuningen.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Nominaties voor de Vakjuryprijs Tilburg Architectuurprijs bekend gemaakt

Gisteren, 14:46

Powerhouse Company debuteert in Midden-Oosten met hoofdkantoor ingenieursbedrijf

Gisteren, 11:53

Midwerk – hoofdgebouw met houten constructie, hergebruikt stalen skelet in hal erachter

Gisteren, 10:00

INBO ontwerpt woongebouwen aan spoorpark in Amsterdam Nieuw-West

Gisteren, 09:00

Minder nieuwbouwwoningen in eerste kwartaal dan 2025

Gisteren, 11:06

D66 begint in debat over 'IJstad' in Markermeer, anderen kritisch

Gisteren, 09:10

Brandweer, provincies en VNG roepen Rijk op bouwregels te herzien

28 mei, 10:57

Belgische architect en filosoof Gideon Boie overleden

27 mei, 12:19

Aantal miljoenenwoningen vorig jaar met 22 procent toegenomen

27 mei, 9:32

Oprichter en directeur Marjan Minnesma van Urgenda overleden

26 mei, 2:29
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan