Copyright: fUSE
Copyright: fUSE
Copyright: fUSE
Copyright: fUSE
Copyright: fUSE
Copyright: fUSE
Copyright: fUSE
Copyright: fUSE
Copyright: fUSE
Copyright: fUSE
Copyright: fUSE
Copyright: fUSE

fUSE ontwerpt innovatieve zorgwoningen

17 april 2013, 13:02
fUSE heeft de ontwikkelopgave van zorgwoningen voor somatische patiënten gewonnen met een innovatief woonconcept. Het plan Damiate gaat uit van een verscheidenheid aan ruimtes binnen een compacte vorm, wat de bewoners uitnodigt tot zo veel mogelijk beweging.

“De patiënten zijn vaak lichamelijk beperkt, maar mentaal heel gezond. De belevingskwaliteit die je hen wilt bieden moet je realiseren met de architectuur”, zegt Armand Paardekooper Overman van fUSE, “zeker met het overbelaste personeel in de zorg.” Om dat te bereiken heeft fUSE bij het project Damiate, dat voor de Stichting Sint Jacob wordt ontwikkeld in de Haarlemse wijk Schalkwijk, de traditionele plattegrond van zorgwoningen verlaten. “We hebben gekozen voor een compacte vorm, die we van binnenuit hebben ontwikkeld”, legt Paardekooper Overman uit aan Architectenweb. “In plaats van de traditionele ruimtelijke structuur van een gang met private woonkamers en een gezamelijke woonkamer, realiseren wij meerdere gezamenlijke ruimtes.” Contact
Zo is een carré van woonstudio’s met aangrenzende en tussenliggende ruimtes voor collectief gebruik ontstaan. De gezamenlijke ruimtes hebben verschillende functies, zoals die van woonkamer, leefkeuken, leeskamer, serre of binnentuin. “Als een klein dorpje met gedurende de dag verschillende activiteiten op andere plekken”, zegt Paardekooper Overman. “Dit stimuleert de bewoners tot bewegen en biedt hen een rijkdom aan beleving.” De collectieve ruimtes zijn rondom georiënteerd op het ruim opgezette Schalkwijk. Daarbij is een goede afstemming gezocht op de omgeving en de parkachtige opzet van de wederopbouwwijk, zodat er een contact ontstaat tussen binnen en buiten. Het heldere stramien van het gebouw zorgt ervoor dat het gebouw flexibel is in te vullen. Daarmee is het voorbereid op eventuele nieuwe woon- en werkprogramma’s in de toekomst.

Stedenbouwkundig plan
Met de compacte vorm voor het gebouw week het ontwerp van fUSE af van het oorspronkelijke stedenbouwkundige plan. De opdrachtgever en de stadsbouwmeester van Haarlem, Max van der Aerschot, omarmden echter het plan. Paardekooper Overman prijst de moed en de openheid van de gemeente om van het oorspronkelijke plan af te stappen. De dienst Stedenbouw en fUSE hebben vervolgens samen nagedacht over een goede aansluiting van het aanvankelijke stedenbouwkundige plan en het plan voor Damiate. Het nieuwe plan voor de omgeving is opgezet als een groeistrategie en biedt heldere kaders voor verschillende scenario's. Het woongebouw, met publieke functies, zal een belangrijke aanjager zijn in de verdere ontwikkeling van de wijk.

Andere nieuwsberichten

Felixx benoemt vier associate partners

29 september, 11:46

Woongebouw PoortMeesters combineert hightech met ambacht

28 september, 3:05

Elephant presenteert opgeleverde woontoren Pepper

28 september, 1:57

Buurtje met 54 woningen langs Kralingse Zoom opgeleverd

28 september, 12:26

Stikstoffabriek in Groningse Zuidbroek dit weekend operationeel

29 september, 10:54

Hypotheekshop ziet woningmarkt aantrekken en huizenprijs stijgen

29 september, 9:42

Bloomberg: oprichter wankel vastgoedconcern Evergrande zit vast

28 september, 11:23

Vijlbrief somber over investeringen in nieuwe gasprojecten Noordzee

28 september, 10:56

Woonbond blij dat Kamer winstbelasting corporaties wil afschaffen

27 september, 4:31

Schiphol heeft weer vergunning om stikstof uit te stoten

27 september, 3:48
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Wicona
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial
Sempergreen
EeStairs | Design trappen - Balustrade - Ontwerp en constructie
Aluprof Nederland BV
Intal BV
Cosentino The Netherlands B.V.
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco International KG
AGC Nederland Holding B.V.
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
Wienerberger B.V.
Knauf Insulation
Zoontjens
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
FALK® Bouwsystemen
Serge Ferrari
Alsecco
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2023 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan