Tijdelijke btw-verlaging ook voor architecten

1 maart 2013, 9:18
De tijdelijke btw-verlaging uit het onlangs gesloten Woonakkoord kan ook voor architectenwerkzaamheden worden toegepast. Dat heeft staatssecretaris Weekers van Financiën besloten, zo maakte de BNA vrijdag bekend. Volgens de brancheorganisatie levert de btw-verlaging voor renovatie en onderhoud de branche zo’n vijftien miljoen euro aan voordeel op.

“Bij de vorige tijdelijke btw-verlaging bij renovaties in 2010 waren architectenwerkzaamheden expliciet uitgesloten”, zegt de BNA “Kamervragen daarover mochten destijds niet baten. De BNA heeft de staatssecretaris er nu van weten te overtuigen dat dit niet uit Europese regels voortvloeit zoals destijds werd gedacht.”

“Bovendien, in Frankrijk mogen architecten sinds 2000 bij volledige opdrachten voor woningrenovatie het verlaagde tarief hanteren. Dit leverde de Franse bouw binnen twee jaar zo’n 100.000 banen op”, aldus de BNA.

Volgens BNA-voorzitter Fred Schoorl toont het aan dat btw-verlaging ‘vooraan in de keten’ effectief is. “Een dergelijk voorbeeld toont aan dat BTW-verlaging vooraan in de keten effectief is. Ieder plan dat een architect maakt, levert werk op voor anderen in de keten, denk aan aannemers, bouwvakkers, installateurs en woninginrichters.”

De BNA wijst ‘nadrukkelijk’ op de concurrentievervalsende aspecten van de vorige regeling. “Toen mochten aannemers het verlaagde BTW-tarief toepassen op werkzaamheden als ontwerp, tekeningen vervaardigen en coördinatie, terwijl architecten hiervan expliciet waren uitgesloten. Dat is in strijd met het principe van ‘eenzelfde verrichting, eenzelfde tarief’.”

“Het marktverstorende effect daarvan hebben architectenbureaus in 2010 aan den lijve ondervonden. De BNA ontving daarover destijds veel klachten.”

De BTW-maatregel gaat per direct in en is één jaar van kracht. De volledige inhoud van de regeling is te vinden op de website van de Rijksoverheid.

Toon alles

Andere nieuwsberichten

Eerste bomen geplant bij Wonderwoods in Utrecht

26 mei, 1:36

Platform Woonopgave gelanceerd met scherpe analyse van woningbouwopgave

26 mei, 12:00

Demontabel kantoren- en laboratoriumcomplex Matrix ONE van MVRDV geopend

25 mei, 4:07

Rotterdam wil 30.000 woningen bouwen in Oostflank

25 mei, 3:03

Boek brengt brutalistische gebouwen in Nederland in kaart

25 mei, 3:56

VDL Groep wil De Meeuw volledig overnemen

25 mei, 2:06

Noord-Holland vraagt 1,2 miljard voor landelijk gebied

24 mei, 3:24

Amsterdam volgens Atlas aantrekkelijkste stad om in te wonen

24 mei, 9:39

Burgemeester vraagt om vergunningsplicht voor opkopen vastgoed

23 mei, 11:58

BNA: helft van bureaus verwacht daling opdrachten en omzet

23 mei, 10:17
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Mosa.
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Wicona
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Forster
VELUX Commercial
Sempergreen
EeStairs | Design trappen - Balustrade - Ontwerp en constructie
Aluprof Nederland BV
Intal BV
Cosentino The Netherlands B.V.
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco International KG
AGC Nederland Holding B.V.
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
Wienerberger B.V.
Knauf Insulation
Zoontjens
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
YVI Application Family
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
VELUX Nederland B.V.
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
FALK® Bouwsystemen
Serge Ferrari
Alsecco
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2023 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan