PS Friesland: nieuw Thialf moet er komen

19 december 2012, 13:27
Provinciale Staten van Friesland gaan akkoord met de bouw van een nieuw Thialf in Heerenveen. Een meerderheid in de Staten heeft zich woensdag uitgesproken voor de plannen van het provinciebestuur om vijftig miljoen euro uit te trekken voor een nieuw stadion, waarin twee ijsbanen worden ondergebracht.

Het project kost in totaal 106 miljoen euro. Voor de overige 56 miljoen is nog geen dekking. Friesland rekent daarbij op het rijk en het bedrijfsleven. Een nieuw ijsstadion is volgens het provinciebestuur nodig om Thialf ook in de toekomst te verzekeren van internationale schaatswedstrijden. Het stadion, in de jaren 80 het snelste en modernste in de wereld, is verouderd en voorbijgestreefd door ijsbanen in het buitenland, vooral de hooggelegen banen in Salt Lake City (VS) en Calgary (Canada). Een tweede baan, bedoeld voor de topsport, was ook een voorwaarde van de schaatsbond KNSB. Onder het dak van Thialf kunnen recreatieve en topschaatsers dan tegelijkertijd op het ijs zijn. Nu wordt de huidige baan nog gedeeld. Eerder dit jaar wilden de Friese Staten niet zo veel geld in een nieuw Thialf steken. Toen werd gekozen voor een twintig miljoen euro kostende renovatie van het huidige ijsstadion. Maar dat is volgens GS van Friesland niet genoeg. Het zou betekenen dat Heerenveen zijn status als topsportlocatie zal verliezen, zo vreest het. Onder meer in Almere en Zoetermeer zijn plannen om het schaatsstokje van Heerenveen over te nemen als een nieuw Thialf niet zou doorgaan. Na de Olympische Winterspelen in Sotsji, in 2014, wordt begonnen met de bouw. Een jaar eerder wordt gestart met het ontwerp. In 2016 moet een nieuw Thialf klaar zijn.


Bron: ANP

Trefwoorden

stadion heerenveen thialf

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Purmerend kiest ontwerp Vendrig Leegwater en Hans van der Heijden voor Schapenmarkt

Vandaag, 11:04

AG NOVA ontwerpt woon-zorggebouw voor kwetsbare ouderen op Centrumeiland

Gisteren, 15:15

Team van Nederlandse en Oekraïense architecten ontwikkelt open-source bouwsysteem voor publieke voorzieningen in Oekraïne

Gisteren, 13:57

Expositie toont mogelijkheden voor nieuwe woonruimte in bestaande Rotterdamse wijken

Gisteren, 11:05

Noord-Holland geeft ontheffing voor bouw datacenter in Aalsmeer

Vandaag, 14:09

Nederland en België onderzoeken treinverbinding Eindhoven-Brussel

Vandaag, 12:02

Nieuwe minister VRO: nieuwe steden bouwen zal moeten

Vandaag, 10:03

Ridderkerk hoeft voorlopig niet samen te werken bij verdeling huurwoningen

Gisteren, 16:29

Zichtbaar verduurzaamde huizen leveren meer op bij verkoop

Gisteren, 11:59

Noord-Brabant verdeelt vijftig miljoen euro over regio-Moerdijk

Gisteren, 09:09
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan