Copyright: Kees Hummel
Copyright: Kees Hummel
Copyright: Kees Hummel
Copyright: Kees Hummel
Copyright: Kees Hummel
Copyright: Kees Hummel
Copyright: Kees Hummel
Copyright: Kees Hummel
Copyright: Kees Hummel

Moderne Zaanse huisjes in Krommenie

10 december 2012, 11:24
In Krommenie is een appartementencomplex voor starters opgeleverd dat een eigentijdse interpretatie geeft van de Zaanse huisjes die er het straatbeeld domineren. Het woongebouw is ontworpen door Rogier Groeneveld in samenwerking met BFW projecten.

De projectontwikkelaar, zelf woonachtig in Krommenie, wilde naar aanleiding van het stadhuis van Zaanstad tonen hoe moderne Zaanse architectuur eruit kan zien. De nieuwbouw moest worden ingepast in een omgeving met vooral, al dan niet authentieke, Zaanse huisjes van een tot twee bouwlagen.

Uitzondering op de traditionele Zaanse huisjes vormt een appartementencomplex uit de jaren ’80, tegenover de projectlocatie gelegen. Hierdoor bood het bestemmingsplan de mogelijkheid tot drie bouwlagen voor de nieuwbouw. Wel sluit Groeneveld aan bij de ritmiek van de bebouwing in de straat door in aanzicht drie huisjes te tekenen.

Asymmetrisch
In het beeldkwaliteitsplan staat dat de daken in de straat verschillen in richting; daar heeft Groeneveld een eigen interpretatie van gegeven door de daken van het appartementencomplex asymmetrisch te maken. Door ogenschijnlijk willekeurige volumes uit de kappen te snijden, zijn buitenruimtes gecreëerd.

De witte lijsten rond de voor- en achtergevel verwijzen naar de rijkere Zaanse huizen uit het verleden. Destijds kregen de overdadig versierde boeidelen de functie van ornament. De gepotdekselde planken zijn in het traditionele Zaanse groen uitgevoerd.

Twee bouwvolumes
Het kleinschalige project bestaat uit vijftien koopappartementen, verdeeld over de drie ‘huisjes’, een winkel en een gemeenschappelijke fietsenberging. Door het gebouw loopt een straat naar het achterterrein met parkeerruimte.

Boven de binnenstraat wordt het rechter bouwdeel verbonden met de halen en het trappenhuis in het hoofdvolume. Met de tweede vluchtroute ontstaat boven de straat een vlechtwerk van trappen en loopbruggen. De wanden aan de binnenstraat, die overgaan in de steile daken, zijn bekleed met kunstleien voor een rustig en eigen aanzicht.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Groen licht voor nieuwbouw Theater Lampegiet in Veenendaal

23 januari, 3:29

CRa doet toekomstig kabinet twaalf aanbevelingen over woningcrisis

23 januari, 2:14

Voorlopig ontwerp van KRFT voor kindcentrum in Uithoorn gepresenteerd

23 januari, 1:20

Plegt-Vos realiseert legeringsgebouwen met duizend bedden voor Defensie

23 januari, 10:49

Tijdschrift Forum trapt nieuwe reeks af met nummer over ongelijkheid

23 januari, 4:13

AFFR toont film over Irakese stad Mosul nogmaals

23 januari, 11:53

Komende twee jaar vierduizend nieuwe sociale huurwoningen in Rotterdam

23 januari, 9:34

PBL: nieuwe natuur nodig, combinatie met landbouw niet genoeg

22 januari, 3:01

OVV: Nederland onvoldoende voorbereid op gevolgen extreme regen

22 januari, 10:32

Recordstroomverbruik China door elektrisch rijden en datacenters

22 januari, 9:08
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan