Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Kees Hummel
Copyright: Kees Hummel
Copyright: Kees Hummel
Copyright: Kees Hummel
Copyright: Kees Hummel
Copyright: Kees Hummel
Copyright: Kees Hummel
Copyright: Kees Hummel
Copyright: Kees Hummel

Moderne Zaanse huisjes in Krommenie

10 december 2012, 11:24
In Krommenie is een appartementencomplex voor starters opgeleverd dat een eigentijdse interpretatie geeft van de Zaanse huisjes die er het straatbeeld domineren. Het woongebouw is ontworpen door Rogier Groeneveld in samenwerking met BFW projecten.

De projectontwikkelaar, zelf woonachtig in Krommenie, wilde naar aanleiding van het stadhuis van Zaanstad tonen hoe moderne Zaanse architectuur eruit kan zien. De nieuwbouw moest worden ingepast in een omgeving met vooral, al dan niet authentieke, Zaanse huisjes van een tot twee bouwlagen.

Uitzondering op de traditionele Zaanse huisjes vormt een appartementencomplex uit de jaren ’80, tegenover de projectlocatie gelegen. Hierdoor bood het bestemmingsplan de mogelijkheid tot drie bouwlagen voor de nieuwbouw. Wel sluit Groeneveld aan bij de ritmiek van de bebouwing in de straat door in aanzicht drie huisjes te tekenen.

Asymmetrisch
In het beeldkwaliteitsplan staat dat de daken in de straat verschillen in richting; daar heeft Groeneveld een eigen interpretatie van gegeven door de daken van het appartementencomplex asymmetrisch te maken. Door ogenschijnlijk willekeurige volumes uit de kappen te snijden, zijn buitenruimtes gecreëerd.

De witte lijsten rond de voor- en achtergevel verwijzen naar de rijkere Zaanse huizen uit het verleden. Destijds kregen de overdadig versierde boeidelen de functie van ornament. De gepotdekselde planken zijn in het traditionele Zaanse groen uitgevoerd.

Twee bouwvolumes
Het kleinschalige project bestaat uit vijftien koopappartementen, verdeeld over de drie ‘huisjes’, een winkel en een gemeenschappelijke fietsenberging. Door het gebouw loopt een straat naar het achterterrein met parkeerruimte.

Boven de binnenstraat wordt het rechter bouwdeel verbonden met de halen en het trappenhuis in het hoofdvolume. Met de tweede vluchtroute ontstaat boven de straat een vlechtwerk van trappen en loopbruggen. De wanden aan de binnenstraat, die overgaan in de steile daken, zijn bekleed met kunstleien voor een rustig en eigen aanzicht.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Vandersalm Architecten benoemt Tom Sibelt tot partner

1 uur geleden

Schakelstation als 'toekomstig industrieel erfgoed' voor nieuwe wijk rond Bazaar

3 uur geleden

Arcadis en Witteveen+Bos aan de slag met 'cruciale mijl' IJburglaan

Gisteren, 11:42

Natrufied Architecture laat zich bij ontwerp kinderopvang inspireren door boomhutten

26 augustus, 11:37

VEH wil wettelijke regels na honderden klachten over makelaars

2 uur geleden

Natuurplan: veertien vierkante kilometer extra natuur in 2030

4 uur geleden

Werknemers in metaal en bouw staken om sociale zekerheid

Gisteren, 12:27

Brabant wil 150 miljoen euro investeren in woningen met zorg

Gisteren, 10:53

Noord-Holland positief over tunnel bij Broek in Waterland

26 augustus, 10:14

Politie na onderzoek: oorzaak brand Vondelkerk blijft onduidelijk

25 augustus, 1:39
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap