Nominaties Gouden A.A.P. 2011 bekend

10 februari 2011, 10:39
Arcam heeft de genomineerden voor de Amsterdamse Architectuur Prijs 2011 bekendgemaakt. Het architectuurcentrum heeft 25 projecten geselecteerd, die in 2010 binnen de hoofdstedelijke gemeentegrenzen zijn opgeleverd. Half april wordt de winnaar van de Gouden A.A.P. bekendgemaakt.

De komende dagen zal een jury, bestaande uit architect Lada Hrsak, architectuurhistorica Anneke Bokern en architectuurhistoricus Vladimir Stissi, de in de lijst opgenomen projecten bezoeken en becommentariëren. Vervolgens wijst ze de winnaar van de Gouden A.A.P. aan. De prijs zal worden uitgereikt door architect Wiel Arets, die vorig jaar won met het wooncomplex Vier Torens in stadsdeel Osdorp.

Alle 25 projecten worden opgenomen in het boek Amsterdam Architecure 2010-2011. Het winnende project zal de cover van het boek sieren.

De lijst van genomineerden:
project (in willekeurige volgorde) – architect/opdrachtgever

1. Drijvend Kantoor Waternet – Attika Architekten/Waternet

2. Keypoint Toetsenbordweg (kantoor) – Dedato ontwerpers en architecten/Keystone Vastgoed

3. Collectiecentrum Amsterdam Museum – Quist Wintermans Architekten/Amsterdam Museum

4. Hulshoff Archiefbeheer– ITZ-Architecten/Hulshoff Archiefbeheer

5. De Binderij (wooncomplex) – Bureau Kroner/De Key, De Principaal i.c.w. PFC2 Envelopment

6. Fiets- en voetgangersburg Erasmusgracht – DP6 architectuurstudio/Gemeente Amsterdam, Stadsdeel West

7. Noordstrook Masira Blok B (wooncomplex) – ANA Architecten/Far West

8. Jamboni – De Parade (wooncomplex met voorzieningen) – arons en gelauff architecten/De Alliantie

9. Jamboni- Hart Staalmanplein (wooncomplex met voorzieningen) – Wingender Hovenier Architecten/De Alliantie

10. Jamboni – Hart Staalmanplein (wooncomplex met voorzieningen) – Onix/De Alliantie

11. Academic Centre for Dentistry Amsterdam (ACTA) – Benthem Crouwel Architekten/Vrije Universiteit Amsterdam

12. FOZ (kantoor) – Foreign Office Architects en OEVERZAAIJER/Consortium Mahler4

13. Watervilla De Omval - +31 ARCHITECTS/privé

14. Universitair Sportcentrum (USC) – Rudy Uytenhaak Architectenbureau/Universiteit van Amsterdam, Universitair Sportcentrum

15. FNWI, Faculteit der Natuurwetenschappen, Wiskunde en Informatica - Rudy Uytenhaak Architectenbureau/Universiteit van Amsterdam

16. De XXX-en (kantoor) – BNB architecten i.s.m. BO6 Architectenbureau/Collectief zakelijk Opdrachtgeverschap (CZO)

17. Design020 (woonwarenhuis) – Cees Nagelkerke Architcture/Rolf en Olivier Smitshuizen 18. Waterwoningen Steigereiland - Architectenbureau Marlies Rohmer/Ontwikkelingscombinatie Waterbuurt West VOF, Woning Stichting Eigen Haard

19. Solid 18 (wooncomplex) – Claus en Kaan Architecten/De Principaal Amsterdam

20. Blok 63 (wooncomplex) - Claus en Kaan Architecten/De Alliantie

21. Blok 62 (wooncomplex) – arons en gelauff architecten/Driedee bv (De Key-De Principaal)

22. Gebouw Emmy Andriesse (wooncomplex) – Attika Architekten/Lingotto Vastgoed, Amvest

23. Blok 65b (wooncomplex)– Moriko Kira Architect/Amvest Woningen NOVA

24. Fénice Toren (wooncomplex) – Köther Salman Koedijk Architecten/Ymere

25. Synagoge Liberaal Joodse Gemeente Amsterdam – SeARCH/ Liberaal Joodse Gemeente Amsterdam

Andere nieuwsberichten

MoederscheimMoonen ontwerpt woningen met pergola voor nieuwe Parkbuurt

1 uur geleden

Oud tijdelijk stadskantoor Arnhem is nu woongebouw

1 uur geleden

Barcode Architects ontwerpt stadskantoor van Dresden

3 uur geleden

Bouw kustbescherming Manhattan gestart

3 uur geleden

Twee nieuwe associates voor OKRA landschapsarchitecten

30 minuten geleden

BNA: vier op vijf bureaus hebben last van trage overheid

Vandaag, 10:54

Gemeenten en provincies ruziën om woningbouw

Vandaag, 09:23

Karianne Vandenbroucke en Marleen van Driel nieuwe associates Rijnboutt

Gisteren, 16:23

Ellen Schindler benoemd tot lid Raad voor Cultuur

Gisteren, 10:52

Provincies: 220.000 extra woningen na komst Lelylijn

Gisteren, 09:09
KUBUS BV
Reynaers Aluminium Nederland
Jansenbyods
Aliplast Aluminium Systems
Mosa.
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Wicona
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Forster
Balink Glas & Aluminium BV
Sempergreen
Aluprof Nederland BV
Intal BV
Cosentino The Netherlands B.V.
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco International KG
AGC Nederland Holding B.V.
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken B.V.
Foreco Houtproducten
Wienerberger B.V.
Duco Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
ROCKWOOL B.V.
Master Builders Solutions Nederland B.V.
Van Bruchem Staircases
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Rockpanel
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
VELUX Nederland B.V.
Jung | Hateha B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
OWA Benelux BV
FALK® Bouwsystemen
Serge Ferrari
Alsecco
Tata Steel's Colorcoat®
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan