Copyright: RAU
Copyright: RAU
Copyright: RAU
Copyright: RAU
Copyright: RAU
Copyright: RAU
Copyright: RAU
Copyright: RAU
Copyright: RAU
Copyright: RAU

RAU wint prijsvraag Megafluence

21 december 2010, 14:30
RAU heeft, in samenwerking met Soho Aurea en de Quadri Plus groupe, de prijsvraag voor het Megafluence-gebouw in Lyon gewonnen.

Het gebouw maakt deel uit van ‘Lyon Confluence’ – een stedelijke herontwikkeling van een voormalig industrieel gebied tot een duurzame wijk voor wonen, werken en cultuur. Met een knipoog naar het verleden van de wijk integreert RAU een bestaand gebouw in de nieuwbouw.

Megafluence heeft twee gezichten. Geïnspireerd door het bestaande pand heeft de nieuwbouw een zakelijke buitengevel, gekenmerkt door regelmatige, verticale lijnen, terughoudende kleuren en harde materialen.

Het groene en openbaar toegankelijke binnenplein van Megafluence sluit aan bij de traditionele binnenplaatsen in de stad. De gevels rondom het binnenplein hebben een organisch karakter met glooiende, horizontale lijnen en een zacht en warm materiaalgebruik. Een kleurverloop van verschillend getinte gevelpanelen legt een verband met het samensmelten van de rivieren Rhône en Saône aan de kop van het Confluence schiereiland.

Een optimale vormgeving en oriëntatie ten opzichte van de zon legt de grondslag voor de energie-efficiëntie van Megafluence, terwijl door de toepassing van veel glas rondom het gebouw op alle werkplekken ruim daglicht beschikbaar is. Door de verspringende, golvende en naar boven toe in diepte afnemende niveau’s worden de daglicht eisen van het stedenbouwkundige plan van Herzog & De Meuron ook bij de ruimtes aan het binnenplein overtroffen en krijgt de binnentuin maximaal daglicht.

Om ondanks de glazen gevels oververhitting te voorkomen zorgen lamellen op alle gevels voor passieve zonwering. Door de plaatsing van extra gevelpanelen is het gebouw aan de zuidkant iets geslotener, terwijl het zich naar noorden maximaal opent. De massa van het gebouw is thermisch geactiveerd, waardoor radiatoren en airconditioning niet nodig zijn. Dit zorgt voor een gezond, tochtvrij binnenklimaat met verminderde stofvorming en minder allergenen in de lucht. Het gebouw voldoet aan de Franse HQE-duurzaamheideisen.

Megafluence heeft een totale vloeroppervlakte van 22.000 m2 en zal in fases tussen 2013 en 2015 opgeleverd worden.

Andere nieuwsberichten

Felixx benoemt vier associate partners

Vandaag, 11:46

Woongebouw PoortMeesters combineert hightech met ambacht

Gisteren, 15:05

Elephant presenteert opgeleverde woontoren Pepper

Gisteren, 13:57

Buurtje met 54 woningen langs Kralingse Zoom opgeleverd

Gisteren, 12:26

Stikstoffabriek in Groningse Zuidbroek dit weekend operationeel

Vandaag, 10:54

Hypotheekshop ziet woningmarkt aantrekken en huizenprijs stijgen

Vandaag, 09:42

Bloomberg: oprichter wankel vastgoedconcern Evergrande zit vast

Gisteren, 11:23

Vijlbrief somber over investeringen in nieuwe gasprojecten Noordzee

Gisteren, 10:56

Woonbond blij dat Kamer winstbelasting corporaties wil afschaffen

27 september, 4:31

Schiphol heeft weer vergunning om stikstof uit te stoten

27 september, 3:48
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Wicona
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial
Sempergreen
EeStairs | Design trappen - Balustrade - Ontwerp en constructie
Aluprof Nederland BV
Intal BV
Cosentino The Netherlands B.V.
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco International KG
AGC Nederland Holding B.V.
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
Wienerberger B.V.
Knauf Insulation
Zoontjens
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
FALK® Bouwsystemen
Serge Ferrari
Alsecco
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2023 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan