Amsterdam ArenA spoelt wc's met regenwater

11 november 2010, 17:22
De Amsterdam ArenA slaat voortaan zonne-energie op en spoelt de wc's door met opgeslagen regenwater. Het voetbalstadion zet zich in voor duurzaamheid en streeft ernaar in 2015 klimaatneutraal te zijn.

Directeur Henk Markerink van de ArenA heeft donderdag het duurzaamheidsprogramma aangeboden aan Maarten van Poelgeest, wethouder voor klimaat en energie van de gemeente Amsterdam.

Markerink denkt ook aan de mogelijkheden voor een kunstgrasveld. "Dit is energiezuiniger, maar nog niet echt geaccepteerd in de voetbalwereld.'' Huurder Ajax staat volledig achter de duurzame plannen, maar struikelt over het idee van een kunstgrasveld. Volgens directeur Markerink moet er waarschijnlijk nog lang over dit 'heikel punt' nagedacht en gepraat worden.

Op de Dag van de Duurzaamheid, die donderdag plaatshad, kwam verder naar voren dat het stadion restafval wil voorkomen, biologisch eten gaat serveren en warm water wil opslaan. In de winter wordt daarmee de ArenA verwarmd. De lampen die momenteel het gras belichten, waardoor het beter groeit, worden vervangen door ledlampen.

De duurzame veranderingen van de Amsterdam ArenA worden onder meer gesteund door de gemeente Amsterdam en Stichting Urgenda, organisator van de Dag van de Duurzaamheid.

Geheel duurzaam
"Er is geen enkel stadion in de wereld dat in zijn geheel duurzaam is", zei Jan Rotmans van Urgenda donderdag. "Het stadion van Olympique Lyon heeft bijvoorbeeld enkel zonnepanelen.''

De verduurzaming van het voetbalstadion past goed binnen de plannen van de gemeente Amsterdam. Zij wil de hoofdstad duurzaam maken en ziet de ArenA daarin als koploper. Vooral bestaande bouw is een punt van aandacht.

"Zeventig procent van de CO2-uitstoot is van deze gebouwen afkomstig", aldus Van Poelgeest. "Gemeentelijke gebouwen moeten eveneens in 2015 klimaatneutraal zijn.''

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Benthem Crouwel en LD ontwerpen multifunctioneel sportcomplex Hilversum

Vandaag, 09:33

HA-HA transformeert Rotterdamse Julianakerk tot JUUL

Gisteren, 14:25

Medeoprichter van OMA Elia Zenghelis (89) overleden

Gisteren, 13:41

Architectenweb onderzoek: hoe gebruiken jullie AI in jullie architectenpraktijk?

Gisteren, 08:45

Particuliere verhuurders noemen uitstel box 3-aanpassing funest

40 minuten geleden

Onderzoek: tientallen biljoenen naar toekomstige AI-datacenters

Vandaag, 10:17

Boris Hocks nieuwe provinciaal bouwmeester Groningen

Gisteren, 11:20

VNG: mogelijk 1300 bouwprojecten stilgelegd door schorsing controleur

Gisteren, 09:35

Provincie worstelt met nieuwe windturbines bij Amsterdam-Noord

1 september, 2:38

Kabinet helpt woningbouw te versnellen op vijf plekken

1 september, 11:09
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap