Copyright: De singelwoningen ('s Luuk Kramer)

‘Programma woning belangrijker dan uiterlijk’

18 november 2009, 8:41
De samenstelling van een woning is voor een huizenkoper belangrijker dan hoe hij eruit ziet. Dat concludeert BBVH Architecten uit het digitale programma Woonwijzer, waarmee het eerste fysieke resultaat is bereikt. Het gaat om dertig door de bewoners samengestelde singelwoningen in Hoogvliet (Rotterdam).

De kopers konden via de online Woonwijzer veel aspecten aan hun woning zelf bepalen, zoals de plattegrond en de invulling van details. Het was zelfs mogelijk om er een verdieping bovenop te bouwen. Deze ingrepen hadden weinig gevolgen voor de samenhang in het project, maar des te meer voor de individuele woonomgeving.

,,Het is een beetje á la Sim City”, legt architect Joris van Hoytema uit. ,,Eigenlijk maakt Woonwijzer het ontwerpproces voor de bewoners inzichtelijk. Bij een standaard woningbouwproject gebeurt alles op papier. Nu konden de bewoners ervaren van als ik dit doe, ziet het er zo uit.”

Het leidde tot een gevarieerd programma. ,,De grootste woning telt vijf slaapkamers, maar er zijn er ook met slechts twee. Je ziet woningen voor grote gezinnen, mensen die thuis werken, enzovoort.”

Ook commercieel was het een succes. ,,Het gaat om woningen in Hoogvliet, toch niet bepaald een populaire wijk. Alle woningen zijn verkocht en voor een hogere prijs dan we verwacht hadden.” De bewoners hebben voor 45.000 euro aan uitbreidingen ontworpen. ,,Er is twintig procent per woning meer uitgegeven dan de basisprijs van 215.000 euro.”

BBVH gebruikt de Woonwijzer inmiddels standaard voor zijn woningbouwprojecten, zoals bij het momenteel in ontwikkeling zijnde Lupine in Rotterdam Schiebroek Eén ding valt hem, ook in het licht van het opkomend fenomeen particulier opdrachtgeverschap, met name op.

,,Het gaat de bewoners wel om een individuele uitstraling, maar die is vooral toegespitst op het woonprogramma. Het gaat er om wat je kan met je woning en niet zozeer of hij aan de buitenkant blauw, geel of paars is.”

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde bedrijven

Andere nieuwsberichten

Rotterdam presenteert definitief ontwerp voor verbouwing Boijmans van Beuningen

Vandaag, 14:54

Carlijn Kingma biedt voorproef nieuw werk in kunstgalerie Brutus

Vandaag, 13:42

Oude werkplaats Rotterdamse haven getransformeerd tot 'basecamp' logistiek bedrijf

Vandaag, 11:39

Bouw eerste permanente gebouw Francis Kéré in Europa gestart

Gisteren, 14:53

Overijssel start met eigen aanpak rond kwetsbare natuur

Vandaag, 15:28

Geschiedenis en betekenis Het Scheepvaarthuis belicht in boek

Gisteren, 16:15

Brabant wijzigt stikstofbeleid: boer aan zet voor minder uitstoot

Gisteren, 13:17

Klimaatorganisatie VN ziet meeste landen dralen

28 oktober, 2:21

Nederland wil groene waterstof uit India importeren

28 oktober, 10:34

Bonden waarschuwen: schijnzelfstandigen bij renovatie Binnenhof

27 oktober, 2:49
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan