Kabinet stelt besluit IJmeerlijn uit

9 november 2009, 9:54
Het kabinet heeft het besluit over de Het kabinet heeft het besluit over de IJmeerlijn uitgesteld tot 2014. Verkeersminister Camiel Eurlings vindt het plan van Almere voor een spoorverbinding via het IJmeer die de stad moet verbinden met Amsterdam nu nog te kostbaar.

Het kabinet wil en kan hier alleen mee instemmen als er een haalbaar financieel plan ligt, bleek vrijdag na de ministerraad. Almere krijgt twee jaar de tijd om het plan verder te ontwikkelen.

Eerder bleek uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB) en het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) dat deze IJmeerlijn, die zeker 4,3 miljard euro kost, zwaar verliesgevend zou zijn.

Er komt nu een werkmaatschappij om de plannen verder uit te werken. Daarin zijn ook het Rijk, Amsterdam, Flevoland, Noord-Holland en private partijen vertegenwoordigd. Deze werkmaatschappij moet ervoor zorgen dat de kosten van de plannen flink omlaag gaan.

,,De kosten moeten een stuk naar beneden", stelt Eurlings. Er gaat bijvoorbeeld gekeken worden of een combinatie van spoor en weg mogelijk is. De nu voorziene IJmeerlijn is een lightrailverbinding.

Wethouder Adri Duivesteijn (Wonen) van Almere sprak in een eerste reactie van 'een volgende fase'. De IJmeerlijn hoeft er volgens hem pas in de periode 2020-2025 te liggen. Ook Amsterdam juicht toe dat het kabinet 'een duidelijke richting' heeft gekozen.

,,Het is logisch dat er nog vragen zijn over de financiële haalbaarheid", stelt wethouder Maarten van Poelgeest. ,,Maar het moet mogelijk zijn om binnen twee jaar een goed dichtgetimmerd plan op tafel te leggen."

Milieudefensie is teleurgesteld dat het kabinet niet expliciet heeft gekozen voor een open IJmeer. Het kabinet stelt dat de uitbreiding van Almere noodzakelijk is om te voorkomen dat het Groene Hart wordt volgebouwd.

Milieudefensie deelt deze mening niet. ,,Met de keuze voor woningbouw in het IJmeer en een IJmeerbrug wordt juist een uniek open natuurgebied aangetast'', stelt een zegsman.

Het kabinet wil dat Almere de vijfde stad van het land met 350.000 inwoners wordt. Uitbreiding vindt plaats in westelijke richting. Almere wil tot 2030 60.000 nieuwe woningen bouwen. De gemeente krijgt onder meer een volwaardige hogeschool.

De ministeries van Onderwijs en VROM trekken eenmalig 20 en 17 miljoen euro uit voor het plan van Almere en Hogeschool Windesheim om het hoger onderwijs in Flevoland van de grond te krijgen.

Bron: ANP

Andere nieuwsberichten

Benthem Crouwel wint prijsvraag voor herontwikkeling deel Praags plein

Gisteren, 15:41

'Reis naar Nieuw Zeeland' beloond met tweede Eo Wijers-regioprijs

Gisteren, 14:32

Hoogwaardig blok met sociale huurwoningen voor Leidsche Rijn Centrum

Gisteren, 12:14

Nominaties Groninger Architectuurprijs 2023 bekend

Gisteren, 10:36

Kadaster ziet dit jaar flink minder nieuwe hypotheken

Gisteren, 09:58

Erfgoedvereniging in hoger beroep na besluit renovatie Amsterdam Museum

Gisteren, 09:17

Amsterdam neemt extra maatregelen wegens achterblijven woningbouw

21 september, 2:21

Vastgoedbedrijf Certitudo valt om na problemen bij projecten

21 september, 9:40

Doortrekken Noord-Zuidlijn onzeker na miljardenbezuiniging

21 september, 9:05

RVO: subsidiepot verduurzaming publieke gebouwen binnen dag leeg

20 september, 1:48
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Wicona
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial
Sempergreen
EeStairs | Design trappen - Balustrade - Ontwerp en constructie
Aluprof Nederland BV
Intal BV
Cosentino The Netherlands B.V.
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco International KG
AGC Nederland Holding B.V.
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
Wienerberger B.V.
Knauf Insulation
Zoontjens
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
FALK® Bouwsystemen
Serge Ferrari
Alsecco
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2023 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan