Dak eerste ‘autoverkoopmachine’ gedicht

21 mei 2008, 10:31
Woensdag wordt in Groningen officieel het dak van een nieuw soort gebouw gedicht. Onder de 12.000 m2 grote, schuine constructie wordt nu de laatste hand gelegd aan de bouw van ’s werelds eerste ‘autoverkoopmachine’. Vanaf een ovale loopbrug hebben kopers uitzicht op honderden ex-leaseauto’s.

,,Het komt niet vaak voor dat je als architect een volledig nieuw type gebouw mag ontwerpen”, zegt René Rutgers van A12 Architecten. In september opent een van de grootste autoshowrooms ter wereld zijn deuren. In niets lijkt Autoborg op een traditionele autodealer. Zo is de initiatiefnemer een leasemaatschappij, worden jaarlijks 3000 à 4000 ex-leaseauto’s aan particulieren verkocht en staan alle auto’s binnen.

De bekende autoverkopers ontbreken, in plaats daarvan zijn er gastvrouwen en -heren. De prijzen zijn laag, onderhandeld wordt er niet en alle klanten krijgen tien jaar gratis APK. De branche zelf spreekt van een revolutionair concept.

Hoewel A12 Architecten al eerder autoshowrooms ontwierp, was Autoborg ook voor het architectenbureau een totaal nieuwe opgave. Rutgers: ,,Hyperefficiëntie, snelheid en dynamiek zijn de kern van het concept. Ons uitgangspunt was om dat in architectuur te vertalen. Vooral het vroege werk van architect Oscar Niemeyer heeft als inspiratie gediend: uiterst functionalistische, beeldende architectuur zonder een kille, afstandelijke uitstraling.”
Het gebouw langs de A7 is meer dan 150 meter lang. Binnen valt vooral de 200 meter lange ovale loopbrug op. ,,Op ieder moment staan er tussen de 200 en 300 auto’s. Als je daartussen loopt, heb je totaal geen overzicht. Vanaf de brug hebben klanten en adviseurs dat nu wel. Ondanks de enorme omvang en de ‘eenlaagse functie’ van het gebouw is de ruimtelijke beleving heel groot”, aldus Rutgers.

De showroom heeft een gebogen glasvliesgevel die de dynamiek van mobiliteit symboliseert. De zogenoemde servicestrook heeft juist rechte lijnen en een gevel van geperforeerde golvende staalplaat.

In dit deel komen onder meer een Profile Tyrecenter voor onderhoudswerk, een autoverhuurbedrijf en een wasstraat. De constructie van de showroom bestaat uit prefab betonkolommen en stalen liggers.

Bron: Bron + beelden: A12 Architecten

Andere nieuwsberichten

Aanleg Tuin van Delft bij station van start

Vandaag, 15:46

'Moeilijk om een favoriete film te kiezen bij Architectenweb Best of AFFR'

Vandaag, 11:38

Peter van Assche – genomineerd voor prijs Architect van het Jaar 2023

Vandaag, 09:00

Wiegerinck ontwerpt in CLT voor Maastricht UMC+

Vandaag, 08:00

De Jonge wil vanaf 2025 aanscherping MPG

Vandaag, 16:27

VEH: huiseigenaren onnodig verplicht tot aanschaf warmtepomp

Vandaag, 12:23

Redactie universiteitsblad TU/e: bestuur beperkt persvrijheid

Vandaag, 09:39

Woningen in EU voor het eerst sinds 2014 goedkoper dan jaar eerder

Gisteren, 16:24

BAI organiseert ontwerpprijsvraag voor nieuwe entree Bossche begraafplaats

Gisteren, 15:12

Onderzoek: middelgrote centra minder in trek bij winkelpubliek

2 oktober, 2:31
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Wicona
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial
Sempergreen
EeStairs | Design trappen - Balustrade - Ontwerp en constructie
Aluprof Nederland BV
Intal BV
Cosentino The Netherlands B.V.
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco International KG
AGC Nederland Holding B.V.
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
Wienerberger B.V.
Knauf Insulation
Zoontjens
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
FALK® Bouwsystemen
Serge Ferrari
Alsecco
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2023 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan