TWOFIFTYK, The Breathing Collective (visualisatie)
Antoine Goldschmidt, Triple Point (visualisatie)
Nohlab, In-line 360 (visualisatie)
Studio Koen Steger, Bubbelbad (visualisatie)
Beeldjutters, Pass It On (visualisatie)
TWOFIFTYK en ASML, Polaris (teaser)
Eindhoven tijdens GLOW 2025
Copyright: Bart van Overbeeke

Nieuwe editie lichtkunstfestival GLOW van start

Vandaag, 14:25
Zaterdag start in Eindhoven en omgeving een nieuwe editie van lichtkunstfestival GLOW. Onder het thema Connect zijn er een week lang verschillende lichtkunstwerken te zien in de Brabantse regio. Een van de blikvangers is een drone-show in het Philips-stadion.

De ongeveer vijf kilometer lange route in Eindhoven voert bezoekers daarnaast langs een projectie met LEGO-stenen op de Markt en het gezamenlijke lichtkunstwerk van duizenden kinderen in de Catharinakerk. Ook Best, Helmond, Laarbeek, Oirschot en Veldhoven presenteren eigen routes, met in totaal zo’n vijftig lichtkunstwerken.

In het Philips Stadion presenteert de Eindhovense designstudio TWOFIFTYK The Breathing Collective. Drones worden meestal buiten en op afstand bekeken, maar tijdens deze vijftien minuten durende show zit het publiek vanaf de tribune dicht op de choreografie van drones, stadionverlichting en geluid.

Buiten het stadion laat de route verschillende vormen van lichtkunst zien. Op de Markt presenteert Captain Energy Brick; hier groeit een Lego-steen uit tot een steeds veranderende wereld van licht, ritme en beweging. Het kunstwerk vormt een ode aan spelen en verbeelding.

Van vonk tot innovatie
In het nieuwe Victoriapark staat From Spark to Life van Hermes Mangialardo. Bewegend licht rond het beeld van Gerard Philips verbeeldt hoe een kleine vonk, een klein idee, kan uitgroeien tot innovatie. Op de 55 meter hoge gevel van het Hooghuis verandert Triple Point van Antoine Goldschmidt van studio Magicstreet nevel, laser en kleur in een lichtkunstwerk dat voortdurend lijkt te bewegen.

Voor Fabellicht van Hugo Vrijdag volgden 16.000 kinderen uit de regio vanaf september een educatieprogramma. Met een tekenopdracht en een driedimensionale knutselopdracht werkten zij aan verhalen, tekeningen en spiraalvormige lantaarns.

Tijdens GLOW komen geselecteerde tekeningen, verhalen en lantaarns in de Catharinakerk samen in een schaduwspel. De hoge plafonds, pilaren en donkere binnenruimte vormen het decor waarin de fantasiewerelden van de kinderen met licht en schaduw tot leven komen.

Glow in andere plaatsen
GLOW is ook te bezoeken in Best, Oirschot, Veldhoven, Laarbeek en Helmond met ieder een eigen route. Samen zijn in deze gemeenten meer dan vijftig lichtkunstwerken te zien, waarbij (inter)nationale highlights naast lokale werken geprogrammeerd staan, en waar verhalen, scholen, makers, partners, inwoners en bezoekers samenkomen.

In Veldhoven keert een publieksfavoriet terug: de lichtgevende zonnebloemen, die eerder tijdens GLOW in Eindhoven te zien waren. Op De Plaatse vormen de tientallen lantaarns samen een zee van zonnebloemen, geïnspireerd op Vincent van Gogh. Ook in Helmond staat een opvallend werk centraal: daar is de spectaculaire projectie Dystopia van ONDA Studio op het kasteel te ervaren. Oirschot kiest juist voor kleur met het immersieve Dive into a Sea of Colours van Daniel Margraf. In Best draait het om interactie, met twee interactieve werken van OCUBO. In Laarbeek tenslotte staat de natuur centraal: daar laat een projectie van Cindy Lo bezoekers de wereld bekijken door de ogen van een kind.

GLOW is te bezoeken van 7 tot en met 14 november

Trefwoorden

eindhoven glow lichtkunst

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Foto's uitreiking Architectenweb Awards 2026

Vandaag, 13:45

Yassine Salihine curator van Nederlands paviljoen Architectuurbiënnale Venetië 2027

Vandaag, 09:56

BiermanHenket Architecten verkozen tot Architect van het Jaar 2026

Gisteren, 21:30

Huis73, bibliotheek en centrum voor cultuureducatie, gelauwerd als Publiek gebouw van het Jaar 2026

Gisteren, 21:25

Kabinet wil eerder kleine stikstofuitstoot vergunningsvrij

Vandaag, 15:11

Hardt Hyperloop maakt doorstart met miljoeneninvestering

Vandaag, 10:47

Overheid mocht BOEi uitsluiten van bieding op bunker Seyss-Inquart

Gisteren, 09:52

Eileen Stornebrink en Willie Vogel ontvangen Jonge Maaskantprijs

3 november, 3:19

Woningaanbod private huursector fors omlaag in 2025

3 november, 12:25

Provincie Utrecht wil negentien miljoen euro investeren in warmtebedrijf

3 november, 9:39
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap