Copyright: grafie Ronald Tilleman/DAPh
Copyright: grafie Ronald Tilleman/DAPh
Copyright: grafie Ronald Tilleman/DAPh
Copyright: grafie Ronald Tilleman/DAPh
Copyright: grafie i29 interior architects
Copyright: grafie i29 interior architects
Copyright: grafie i29 interior architects
Copyright: grafie i29 interior architects
Copyright: grafie i29 interior architects
Copyright: grafie i29 interior architects
Copyright: grafie i29 interior architects
Copyright: grafie i29 interior architects

Nieuwbouw Combiwerk opgeleverd

12 oktober 2012, 19:10
In Delft is de nieuwbouw van sociale werkplaats Combiwerk opgeleverd. Het gebouw is ontworpen door VMX Architects, dat daarbij samenwerkte met ingenieursbureau Grontmij en i29 interior architects.

De afgelopen jaren heeft Combiwerk zich steeds meer ontwikkeld van sociale werkplaats tot cen-trum voor loopbaanbegeleiding. Combiwerk biedt mensen met een lichamelijke, psychische of verstandige beperking werk op maat aan. Waar het vroeger daar bij bleef, daar richt Combiwerk zich de afgelopen periode nadrukkelijker op de herintreding op de reguliere arbeidsmarkt.

In zijn ontwerp wilde VMX Architects deze optimistische grondhouding terug laten komen, zonder dat de werknemers zich ongeborgen zouden voelen in het gebouw. Uiteindelijk is het architectenbureau gekomen op een gebouw dat met een diep gebogen daklijn en glanzende golfplaatgevel zelfverzekerd een plek opeist in het stedelijk landschap. Dat de golfplaten, in geperforeerde vorm, voor de ramen doorlopen versterkt de geometrische vorm van het gebouw. Het zorgt er ook voor dat van binnenuit gezien de buitenwereld op afstand blijft: hierbinnen zijn de werknemers veilig.

Het grootste deel van het programma, het magazijn en de werkplaatsen, heeft VMX Architects op de begane grond gesitueerd. De kantoren liggen op de verdiepingen. De vorm van het gebouw ontstond als vanzelf uit de verschillende hoogten van dit programma: ter plaatse van het magazijn en de werkplaatsen kon het gebouw lager blijven, voor de drie lagen kantoren aan weerszijden hiervan was meer hoogte nodig. Daklichten en patio’s brengen licht diep het gebouw in.

Eilanden van kleur
Het grijs van het exterieur heeft VMX Architects in het interieur doorgezet. Tegen deze achtergrond heeft i29 interior architects de plekken waar sociale interactie plaatsvindt vormgegeven als kleureilanden. Het bureau schrijft: “Op bijna sprookjesachtige wijze herbergt het gebouw een geheime tuin vol kleur en dynamiek.”

“Mensen worden vaak in hokjes gestopt of komen daar ongewild in terecht. Zo’n ‘hokje’ is maar een deel van het verhaal en vaak zijn er nog vele nuances”, meldt i29 ook. “Dit thema hebben we op een abstracte manier vertaald naar het interieur dat bestaat uit een aantal vrij in de ruimte geplaatste eilanden die volledig zijn opgedeeld in vakken. Elk eiland heeft een eigen hoofdkleur maar is opgebouwd uit een spectrum van kleurnuances.”

Om de werknemers in het nieuwe gebouw naast alle veranderingen ook iets herkenbaars te kunnen bieden, is het interieur voorzien van 250 verschillende tweedehands stoelen. Elke werknemer kan zo zijn eigen, unieke stoel kiezen. “Het is ook een analogie voor de variëteit aan unieke personages die de ruimte bewonen.”

De nieuwbouw van Combiwerk is ontworpen in opdracht van de gemeente Delft en meet in totaal 8500 vierkante meter. Het gebouw ligt in het nieuwe Bedrijventerrein HarnaschPolder in de Midden-Delflandse gemeente Den Hoorn.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Judit Gaasbeek Janzen treedt toe tot directie OD205

Gisteren, 16:08

Carel Weeber overleden op 87-jarige leeftijd

Gisteren, 13:47

Cepezed verbouwt voormalig gebouw Aardwetenschappen in Utrecht

31 januari, 3:42

PosadMaxwan presenteert stedenbouwkundig plan Spoorkwartier Groningen

31 januari, 12:22

Tunnel onder Ketelmeer kost tussen 1,6 en 3 miljard euro

31 januari, 1:57

Meeste woningen erbij in Zuid-Holland, minste in Drenthe

31 januari, 11:26

Meer huizen en betere bereikbaarheid nodig bij bouw kerncentrales Borssele

31 januari, 9:04

Beyond Space neemt Boring Collection onder zijn hoede

30 januari, 2:22

Nederlandse bevolking groeide door, maar minder hard

30 januari, 12:19

Gortemaker Algra Feenstra breidt directie uit met Ellen Gedopt

29 januari, 11:50
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan