Copyright: grafie Frans Hanswijk
Copyright: grafie Frans Hanswijk
Copyright: grafie Frans Hanswijk
Copyright: grafie Frans Hanswijk
Copyright: grafie Frans Hanswijk
Copyright: grafie Frans Hanswijk
Copyright: grafie Frans Hanswijk
Copyright: grafie Frans Hanswijk
Copyright: grafie Frans Hanswijk
Copyright: grafie Frans Hanswijk
Copyright: grafie Frans Hanswijk

Zwarte Parel in Rotterdam opgeleverd

1 november 2010, 12:58
Studio Rolf.fr en Zecc Architecten hebben een leegstaand Rotterdams pand getransformeerd tot een wonderlijk Escher-achtig appartement. Het project is onderdeel van de revitalisatie van de wijk.

In Rotterdam is een pand dat reeds dertig jaar leegstond omgebouwd tot een opvallende verschijning in de buurt. Hoe het project aan de naam De Zwarte Parel komt, is direct duidelijk. De 100 jaar oude gevel van de woning in gesloten bouwblok is volledig zwart geschilderd. Zowel metselwerk, kozijnen als de “ramen” zijn bedekt met een zwarte glimmende olie. Op enkele plaatsen prikken de nieuwe transparante vensters door de historische gevel naar buiten.

Net als in de voorgevel blijven de sporen van het verleden overal zichtbaar in het interieur. De geschiedenis is afleesbaar van de oude bouwmuren. Een oude trapleuning en gaten van verwijderde vloerbalken geven een indruk de oorspronkelijke indeling van de woning.

Binnen de “huls” van het oorspronkelijke gebouw is echter een geheel nieuw huis verrezen. Alle wanden en vloeren zijn gesloopt waardoor er een ruimte is ontstaan van 5 meter breed, 10 meter lang en 11 meter hoog. In en op deze huls zijn drie verschillende “werelden” gestapeld: de studio, de woning en de daktuin. De drie werelden vormen echter in ruimtelijk opzicht een aaneengesloten geheel. De woonruimten staan met elkaar in verbinding door vides, grote trapgaten of lange zichtlijnen. Alle overbodige traphekken, balustrades en deuren zijn weggelaten.

Het huis maakt onderdeel uit van het programma van de Gemeente Rotterdam om in achterstandswijken te revitaliseren door de verkoop van zogenaamde “kluswoningen” aan particulieren. Doelstelling van de gemeente is om met de verkoop van deze panden een meer draagkrachtige bevolkingsgroep aan te trekken. De panden bestaan meestal uit meerdere kleine appartementen. Voorwaarde bij verkoop is dat het pand binnen een bepaalde termijn wordt opgeknapt en wordt samengevoegd tot één woning.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Winnaars Arie Keppler Prijs 2026 bekend

Gisteren, 17:30

Multifunctioneel complex Berghaus in Amsterdam Nieuw-West geopend

Gisteren, 15:18

architecten|en|en gaat met Blake de Eindhovense binnenstad verdichten

Gisteren, 12:12

Voormalige modelboerderij in Stevensbeek getransformeerd tot multifunctioneel complex

Gisteren, 11:03

Investeerders kopen Nederlandse bouwplaatsbeveiliger BauWatch

Gisteren, 16:41

Wiegerinck opent vestiging in Berlijn

Gisteren, 13:34

Voor bijna helft stroomaanvragen nieuwe woningen geen plek op net

Gisteren, 10:11

Grote steden luiden noodklok om daklozenproblematiek

17 september, 12:22

Woningcorporaties herverdelen woningen rondom Amsterdam

17 september, 9:29

Duits-Oegandse architect Felix Holland te gast bij nieuwe editie TALKS

16 september, 1:49
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap