Hedy d'Ancona-prijs voor Groot Klimmendaal

2 juni 2010, 14:41
Revalidatiecentrum Groot Klimmendaal in Arnhem is bekroond met de Hedy d'Ancona-prijs voor excellente zorgarchitectuur 2010. Architect Koen van Velsen en opdrachtgever Juan Martina namen dinsdag de prijs van 20.000 euro in ontvangst. Het is de tweede grote prijs voor het gebouw in korte tijd.

De jury onder leiding van architect Ton Venhoeven omschreef het revalidatiecentrum als ‘een gastvrije en open omgeving waarin de zorg een natuurlijke basis heeft, maar die tevens ruimte biedt aan andere activiteiten’.

“Een dergelijke vorm van slim dubbelgebruik is zowel maatschappelijk als qua financiering doorslaggevend voor het maken van innovatieve en hoogwaardige zorgarchitectuur.”

“Groot Klimmendaal raakt de essentie van architectuur: het maken van mooie ruimtes. Het valt te prijzen dat de zorgfunctie niet van het gebouw valt af te lezen. Het gebouw straalt zelfverzekerdheid en beheersing uit. Precies de eigenschappen die een revalidant nodig heeft om beter te worden. Het zorgconcept is op een treffende wijze vertaald in architectuur.”

Daarmee is Groot Klimmendaal onderscheiden met de twee grote prijs binnen anderhalve maand. Eind april werd het complex verkozen tot BNA Gebouw van het Jaar 2010.

Van de vijf andere genomineerden voor de Hedy d’Anconaprijs kregen er twee een eervolle vermelding. Het gaat om Gezondheidscentrum Jozef in Deventer (One Architecture) en woon-werkproject Oosterdel in Broek op Langedijk (9 Graden Architecture).

De Hedy d’Ancona-prijs voor excellente zorgarchitectuur is een nieuwe prijs in de Nederlandse architectuur- en zorgwereld. De prijs richt zich specifiek op gebouwen in de zorgsector waarbij stedenbouw, tuin- en landschapsarchitectuur, architectuur en/of interieurarchitectuur het zorgconcept ondersteunen.

Er waren 112 inzendingen.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Video: het MIX-paviljoen in zijn groene omgeving

8 mei, 3:24

De Hemelse Tuin van Studio Valkenier is een veelzijdige stadslandbouwboerderij

8 mei, 1:41

Gevel Sombra-paviljoen door MVRDV beweegt mee met de zon

8 mei, 10:51

Het Nederlands paviljoen in Venetië als inclusieve sportbar

8 mei, 10:16

Woningcorporaties dreigen met juridische stappen om kabinet aan afspraken te houden

8 mei, 4:20

Kamernet: studentenkamer is ruim zes procent duurder dan vorig jaar

8 mei, 12:27

Herstel ‘onveilige’ vloer waterschapskantoor kost ruim tien miljoen

8 mei, 11:24

Nationale Parken: kabinet laat ons vallen met schrappen financiering

7 mei, 4:18

Aedes: zo’n 140 corporaties schrappen investeringen

6 mei, 4:59

College Rotterdam stelt gebiedsambitiedocument Hart van Overschie vast

2 mei, 11:00
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan