‘Internetoorlog’ over kerk Le Corbusier

3 juni 2008, 15:18
De plannen van Renzo Piano voor de herinrichting van het terrein rond de Notre Dame du Haut hebben een heuse ‘internetoorlog’ ontketent. Het Italiaanse architectenbureau is niet te spreken over de inhoud en de toon van de online petitie die onder meer prominente tegenstanders als Richard Meier hebben ondertekend. ,,Hij heeft de plannen nooit gezien.”

Piano wil het terrein rond het beroemde kerkje van Le Corbusier bebouwen met een nieuw bezoekerscentrum, nonnenwoningen en een meditatieruimte. Het Franse ministerie van Cultuur steunt de plannen. Tegenstanders proberen het departement via onder meer de online petitie op andere gedachten te brengen.

Vijftienhonderd tegenstanders, waaronder naast Meier ook Cesar Pelli en Rafael Moneo, hebben inmiddels hun ‘handtekening’ gezet. Paul Vincent van Renzo Piano Building Workshop noemt de petitie echter beledigend en misleidend. ,,Internet is een oorlogsmachine, het kan heel gevaarlijk zijn als het op deze manier wordt gebruikt.”

,,Veel mensen die de petitie hebben ondertekend, hebben onze plannen nooit gezien – inclusief Richard Meier. Er wordt zelfs gedacht dat we een hotel bouwen! We hebben Meier ons ontwerp opgestuurd en we hopen dat hij van gedachten verandert.”
Vincent zegt verrast te zijn door de visie van de Fondation Le Corbusier, de initiator van de petitie. ,,Le Corbusier zelf zag de kapel als een sociaal gebouw, niet alleen als een iconische sculptuur.” Vincent zei verder dat zijn bureau volgende week de definitieve plannen zal presenteren aan de Franse cultuurminister Christine Albanel

Ook Piano en consorten hebben een petitie gelanceerd, uiteraard vóór de plannen. Massimiliano Fuksas en Peter Cook behoren tot de 250 ondertekenaars. Voormalig RIBA-voorzitter Frank Duffy noemt de plannen van Piano ‘respectvol’.

,,Dit is precies wat Ronchamp nodig heeft. De ingang van het terrein wordt nu verpest door een afschuwelijke parkeerplaats en dito bijgebouwen. Dat zij worden verwijderd is, net als Piano’s nieuwbouw, correct.”

Bron: Building Design

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Nieuwe stappen in herontwikkelingsplan voormalig industriële locatie in Maastricht

Gisteren, 17:35

Twee rijksmonumentale pakhuizen met zorg verbouwd en verduurzaamd door Studio Groen+Schild

Gisteren, 15:48

Alle data rond Architectenweb Awards 2025 bekend

Gisteren, 13:00

OMA wint prijsvraag voor vernieuwing stadion KF Tirana en omgeving

Gisteren, 10:55

Broekbakema wint tender voor nieuwe cleanroom van TU Eindhoven

Gisteren, 11:45

Bouwsporen uit 13e eeuw gevonden bij renovatie Binnenhof

7 april, 4:33

Verhuurders negeren wet en blijven torenhoge huur vragen

7 april, 12:31

SodM: versterking huizen Groningen duurt in huidig tempo tot 2034

7 april, 10:06

Bureau LUX ontwerpt villa tussen de bomen van een bos

4 april, 9:20

Utrecht wil oude dieselmachines weren op bouwplaatsen

4 april, 9:05
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan