Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Thomas Rau in het kantoor van Architectenbureau RAU

RAU en Philips starten met ‘Pay per lux’

7 februari 2011, 13:59
Het ‘leasen’ van licht, dat is het idee achter een duurzaam verlichtingsconcept waarmee Philips en Architectenbureau RAU een proef zijn gestart. RAU betaalt alleen voor de lichtprestatie in zijn kantoor, Philips blijft eigenaar van de verlichtingsproducten.

Bij het nieuwe dienstverleningsconcept ‘Pay per lux’ betaalt de gebruiker alleen voor de werkelijk verbruikte hoeveelheid licht. In het concept is Philips de hoofdaannemer, wat betekent dat zowel de installatie van de verlichting als de energienota voor rekening van Philips komen. De fabrikant blijft eigenaar van de producten.

‘Pay per lux’ past in de visie van Thomas Rau om niet onnodig producten te bezitten. Vanuit deze gedachte is het idee van ‘performance based consumption’ voortgekomen. Architectenbureau RAU gebruikt alleen de ‘performance’, oftewel de prestatie, van producten en betaalt niet meer voor de toegepaste grondstoffen.

Recyling
Het bureau is niet geïnteresseerd in het bezit van de producten, maar in voldoende verlichting van het kantoor. Toen Rau met dit uitgangspunt Philips benaderde, stond de fabrikant daar open voor. In tijden van schaarser wordende grondstoffen is het voor producenten belangrijk om eigenaar te blijven van de grondstoffen.

Na afloop van de contractperiode neemt Philips de verlichtingsproducten weer terug in het productieproces en hergebruikt de onderneming de grondstoffen. Dit vermindert onnodig afval en optimaliseert recycling, aldus de betrokken partijen.

Lichtconsumptie
Volgens Rau gaat met dit concept bovendien de innovatiesnelheid omhoog. Het gebruik van milieuvriendelijke producten wordt voor consumenten aanzienlijk goedkoper. “Dit is een heel nieuwe, duurzame manier om over lichtoplossingen en over consumeren van licht na te denken”, stelt Rau.

Op het kantoor van het architectenbureau wordt dynamisch licht wordt gebruikt. De lichthoeveelheid is afgestemd op de werkzaamheden in een bepaalde ruimte. Slimme energiemeters van Philips registreren het energieverbruik en geven inzicht in het verbruik per ruimte. Daardoor kan er efficiënter met energie worden omgegaan.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Mecanoo en Bert Plantagie presenteren modulair meubelsysteem tijdens Milan Design Week

30 minuten geleden

Grosfeld Bekkers van der Velde verfijnt schaal distributiecentrum op detailniveau

2 uur geleden

Ontwerpteam gekozen voor vernieuwing wijk in Vlaamse Lint

Gisteren, 15:41

Raumkultur en IkLandschap lanceren manifest over woonvormen voor ouderen

Gisteren, 14:36

Woningcorporaties bouwden in 2025 meeste huizen in jaren

1 uur geleden

ACM: meer onderzoek nodig naar overname bouwer VolkerWessels

Gisteren, 13:25

Boekholt schrapt wet die voorrang statushouders stopt

Gisteren, 10:19

Friesland brengt duizenden karakteristieke boerderijen in kaart

20 maart, 2:16

ING: bijna de helft van de huiseigenaren stelt verduurzaming uit

20 maart, 12:18

Rekenkamer kraakt resultaten EU-innovatiefonds voor verduurzaming

20 maart, 9:25
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan